w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ

Idą zmiany. Codzienne zakupy po nowemu. Przy kasie mocno się zdziwimy

Osoby robiące codzienne zakupy spożywcze w marketach będą zdziwione tym, co będzie działo się przy kasach po zmianie przepisów.

e-paragon od kiedy kasa fiskalna nowe przepisy posnet aplikacja jak wystawić

Rząd kończy przygotowywać nowelizację przepisów dotyczących wprowadzenia obowiązku drukowania paragonów w sklepie. Po nowemu sprzedawca nie będzie już musiał tego robić, a paragon przysłany zostanie SMS-em. Spora zmiana, która dla wielu kupujących może być zadziwiająca.

Paragony po nowemu. SMS zamiast papierka

Sprzedawcy od dawna mają obowiązek wystawienia paragonu po zakupie dowolnego towaru. Wyjątkiem były używane już w wielu firmach w Polsce kasy wirtualne. W życie niebawem wejdą nowe przepisy, które uregulują tę sytuację. Po zmianach klient dostanie paragon w formie elektronicznej, czyli np. maila lub SMS-a. Będzie musiał jednak na to wyrazić zgodę.

Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz w dzienniku „Fakt„, kasy fiskalne nie mają pamięci, w której można wyszukać dane o transakcjach. Wszystko przesyłane jest na żywo do urzędów skarbowych za pomocą internetu. W końcu wejdą w życie e-paragony, co ułatwi rozliczanie się sprzedawcy z kupującym.

Gdy nowe prawo zacznie obowiązywać, zamiast tradycyjnych paragonów będzie można skorzystać z opcji otrzymania dowodu zakupu drogą elektroniczną. Ustawodawca chce, aby nie dochodziło do dziwnych sytuacji, w których mamy możliwość płacenia aplikacjami i telefonem, a w zamian mamy kawałek papierka. W dodatku papierka, który po krótkim czasie nie nadaje się do użycia, gdy zechcemy złożyć reklamację.

POLECAMY:
Uwaga na sklepowe paragony! W całym kraju trwa zmasowana akcja skarbówki

E-paragon to koniec papierowej ery

– Trzeba wyjść z tej papierowej ery – stwierdził wprost minister finansów Tadeusz Kościński jeszcze jako minister rozwoju. Słowa dotrzymał. Sprzedawca będzie zatem miał obowiązek ustalić z klientem formę przekazania paragonu. Prawo nie będzie wykluczało również możliwości otrzymania obu wersji, tradycyjnej i elektronicznej, w trakcie tych samych zakupów.

Jak zwykle przy rewolucji, tak i w tym przypadku pojawił się zasadniczy problem. Aktualnie używane przez sprzedawców kasy (te on-line) nie posiadają opcji wystawiania e-paragonu. W związku z tym właściciele sklepów znów będą zmuszeni wydać pieniądze na nowe kasy fiskalne lub usprawnienie obecnych.

janda newsweek wywiad inflacja chleb

Krystyna Janda o nieuleczalnej chorobie. Niepokojące słowa. „Walczę o przetrwanie”

facebook protect jak wlaczyc

Nie włączysz tej funkcji? Facebook zablokuje Ci konto. Masz na to kilkanaście dni