w , ,

Nie włączysz tej funkcji? Facebook zablokuje Ci konto. Masz na to kilkanaście dni

Nowa funkcja spędza sen z powiek wielu użytkowników tego najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Warto wiedzieć, że trzeba ją włączyć, jeśli nie chcemy stracić konta.

facebook protect jak wlaczyc

W ostatnich kilku dniach tysiące użytkowników Facebooka w Polsce zauważyło w swoich telefonach powiadomienie o nowej funkcji. Okazuje się, że jej włączenie jest obowiązkowe. W innym wypadku grozi nam blokada konta.

Facebook Protect. Jak włączyć usługę i kogo ona dotyczy?

Nasze profile, które budowaliśmy od lat, mogą zostać zablokowane. Dotyczy to osób, które w ostatnich dwóch tygodniach dostali powiadomienie o usłudze Facebook Protect. Jak włączyć tę opcję i czy jest to obowiązkowe?

Facebook daje nam bardzo mało czasu na to, by włączyć nową usługę. Jej uruchomienie przez nas jest obowiązkowe, jeśli widzimy powiadominie, że nas dotyczy. Jeśli użytkownik zignoruje je, po 14 dniach konto przestanie istnieć. Uwaga! Usługa dotyczy kont o dużym zasięgu i odwiedzanych przez dużą liczbę osób.

Początkowo usługa była testowana tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, ale od kilku dni dostepna jest też w Polsce. Użytkownicy Facebooka w Polsce zaczęli dostawać specjalne powiadomienia w aplikacji dopiero w ciągu ostatnich kilku dni. Nie należy tego ignorować.

Facebook Protect jest nową usługą, która ma chronić wybrane profile przed różnymi atakami i próbami przejęcia. Początkowo dotyczyła ona tylko i wyłącznie profili znanych osób, w tym polityków oraz instytucji zwiazanych z rządem. Hakerzy wzięli jednak na celowniki również zwykłych internautów, dlatego powiadomienie może dostać każdy.

Powiadomienie będzie dla nas widoczne nie tylko w telefonie, ale też w przypadku przeglądania Facebooka na komputerze. Będzie wyraźnie widoczne, bo jest to powiadomienie specjalne, które łatwo zauważyć na stronie głównej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O FACEBOOK PROTECT

Każdy ma tylko dwa tygodnie na włączenie usługi

Twoje konto może być potencjalnie odwiedzane przez znacznie większą liczbę osób, dlatego wymagamy silniejszych zabezpieczeń. Facebook Protect to zaawansowany program zabezpieczeń, który ułatwia ochronę kont takich jak Twoje – brzmi powiadomienie. Nie należy go ignorować ani wyłączać. Jeśli zostaliśmy wytypowani, należy usługę jak najszybciej uruchomić.

Na właczenie nowego systemu ochrony konta mamy tylko dwa tygodnie. Jeśli z jakiegoś powodu nie zrobimy tego, stracimy dostęp do konta. Facebook podchodzi do tematu bezpieczeństwa bardzo poważnie, więc nie ma taryfy ulgowej.

Jeśli nie chcemy stracić konta, należy wcisnąć przycisk WŁĄCZ (albo WŁĄCZ TERAZ) w powiadomieniu. Na specjalnej podstronie dedykowanej nowej usłudze aplikacja zweryfikuje nasze zabezpieczenia i ewentualnie ustawi nowe. Może to się wiązać zarówno z koniecznością zmiany hasła na silniejsze lub ustawieniem weryfikacji dwuetapowej.

Konta zarejestrowane w naszym programie mogą liczyć na wzmocnioną ochronę dzięki takim mechanizmom jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe oraz monitorowanie pod kątem potencjalnych zagrożeń ze strony hakerów – czytamy w komunikacie Facebooka. Jeśli więc zauważymy u siebie powiadomienie o Facebook Protect, nie panikujmy. Wykonajmy wszystkie kroki zgodnie z treścią widoczną na ekranie.

e-paragon od kiedy kasa fiskalna nowe przepisy posnet aplikacja jak wystawić

Idą zmiany. Codzienne zakupy po nowemu. Przy kasie mocno się zdziwimy

jarosław boberek dubbing król julian wiek rodzina zastępcza

Jarosław Boberek ostro o kolegach z branży. Padły bardzo mocne słowa