w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

Kolejne mocne uderzenie w niezaszczepionych. Rząd całkiem stracił cierpliwość

Od 15 grudnia wchodzą w życie nowe obostrzenia, a politycy planują już kolejne uderzenie. Antyszczepionkowcy będą mieli coraz bardziej pod górkę.

obostrzenia konferencja ministra zdrowia wesela 2021 otwarcie przedszkoli i żłobków nowe obostrzenia od 19 kwietnia
Fot. YouTube (screen)

Rząd średnio daje sobie radę z czwartą falą. Minionej doby zmarło kolejne ponad 600 osób. Choć pewne sygnały końca fali widoczne są na horyzoncie, minister zdrowia nie zamierza odpuszczać. Nowe restrykcje uderzą mocno w niezaszczepionych.

Niezaszczepieni będą mieli ciężko. Rząd dociśnie ich jeszcze bardziej

Od 15 grudnia wchodzą w życie nowe obostrzenia, a politycy planują już kolejne uderzenie. Antyszczepionkowcy będą mieli coraz bardziej pod górkę. W Sejmie złożono właśnie projekt ustawy, która rozszerzy możliwości weryfikowania certyfikatów covidowych wśród obywateli. Nowe prawo ma zostać przyjęte jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski od dziś mocno zaostrzył restrykcje, w tym limity dotyczące lokali gastronomicznych czy kin. Na Sylwestra nie ma co wybierać się do dyskoteki, bo te zostaną zamknięte. Nauka nadal pozostanie zdalna w przypadku szkół podstawowych oraz liceów.

To nie koniec planów rządu na walkę z epidemią. Nowy, wysoce zaraźliwy wariant wirusa o nazwie Omicron, jest już prawdopodobnie w każdym kraju na świecie, w tym w Polsce. Dlatego nie ma już wyboru. Kot nie zaszczepił się przeciw COVID-19, będzie miał trudne życie.

Rzecznik rządu potwierdza. „Początek stycznia to realna data”

Rzecznik rządu Zjednoczonej Prawicy Piotr Müller poinformował, że od stycznia 2022 roku wejdą kolejne, jeszcze bardziej surowe zmiany w obostrzeniach. Nowe prawo w tym zakresie ma zostać przyjęte najszybciej, jak to możliwe.

Nowe przepisy, nad którymi pracują politycy, pozwolą każdemu pracodawcy sprawdzać certyfikaty covidowe pracowników. W przypadku uporczywego odmawiania szczepienia szef będzie mógł wysłać pracownika na urlop. Niezaszczepieni dodatkowo będą wielokrotnie zmuszani do testów.

Jeżeli pracownik jest zaszczepiony, pracodawca nie może go zobligować do przeprowadzenia testu. Ale jeżeli nie jest zaszczepiony, nie okaże tej informacji o zaszczepieniu, to może być zobligowany, by pokazywać aktualny test – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Pracodawca będzie mógł uzyskać zwrot kosztów za testy.

Nowa ustawa jest na tyle kontrowersyjna, że budzi spore emocje nawet w samym rządzie. Nie każdemu podobają się planowane rozwiązania. Nic jednak nie wskazuje na to, aby przepisy miały nie zostać uchwalone. To tylko kwestia czasu, co również otwierdził rzecznik rządu.

who sudan nowa choroba ofiary

Nowa epidemia? Zmarło prawie 100 osób. WHO informuje o nowej chorobie

obowiązkowe maseczki w domu austria ustawa koronawirus omicron

Maseczki obowiązkowe nawet w domach? Jest zapowiedź zaostrzenia przepisów