w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Rząd ma złą wiadomość dla części Polaków. Popularna ulga będzie zlikwidowana

Epidemia koronawirusa spowodowała, że spadła liczba chętnych do oddawania krwi. Rząd wprowadził wówczas 33-procentową ulgę na przejazdy pociągami. Teraz ją zlikwiduje.

oddawanie krwi ile wolnego 2023
Fot. YouTube

Po wybuchu pandemii koronawirusa rząd Zjednoczonej Prawicy w 2021 roku zdecydował się na wprowadzenie dodatkowej ulgi na przejazdy pociągami. Korzystali z niej licznie krwiodawcy. Niestety ogłoszono właśnie, że ta popularna ulga zostanie niebawem zlikwidowana.

Krwiodawcy. Przywilej do likwidacji. Chodzi o 33-proc. ulgę na przejazdy pociągiem

To koniec ulgi dla osób oddających krew. Od 1 lipca 2023 roku zniknie popularna 33-procentowa ulga na przejazdy pociągami dla tych, którzy jadą oddać krew. W to miejsce wprowadzone zostaną jednak dwa wolne dni od pracy. Rozwiązanie to ma zostać wprowadzone na stałe.

W styczniu 2021 r. w ramach tzw. ustawy covidowej wprowadzono zachęty dla krwiodawców i osób, które potencjalnie interesują się tym, aby podzielić się swoją krwią z potrzebującymi. Wówczas wydłużono okres zwolnienia z pracy z jednego dnia do dwóch i wprowadzono 33-procentową ulgę na przejazd pociągiem.

Z ulgi można było skorzystać, gdy w trakcie pandemii koronawirusa odda się krew minimum trzykrotnie. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, by ulgę od lipca br. zlikwidować, a dwudniowy okres urlopowy po oddaniu krwi pozostawić na stałe. Ulga obowiązywała od 26 stycznia 2021 r.

Powodem  zmiany jest ostatnia decyzja Ministerstwa Zdrowia o ostatecznym zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Stanie się to właśnie z dniem 1 lipca. To oznacza zatem koniec ulgi, o której mowa. Powodem jej wprowadzenia był niepokojący spadek ilości oddanej krwi pełnej oraz innych jej składników.

mariusz kamiński mswia minister

Pilny komunikat MSWiA. Stanowcza reakcja ministra. Wprowadzono nowe restrykcje

Nie żyje znana posłanka PiS ze Szczecina. Była matką innego posła tej partii