w ,

Tysiące telefonów z sanepidu. Polacy zaniepokojeni. Po tym pytaniu lepiej się rozłączyć

W okresie świątecznym warto zachować uwagę i wzmożoną czujność. W innym wypadku możemy wpaść w niezłe tarapaty.

sanepid telefon oszustwo seniorzy

W internecie ludzie coraz intensywniej rozmawiają o telefonie, jaki rzekomo dostali z sanepidu. Okazuje się, że to mogą być oszuści, którzy każdego dnia szukają nowych sposobów na to, jak nas okraść z pieniędzy. Na co zwrócić uwagę?

Plaga telefonów z sanepidu? To moga być oszuści

Nadchodzą święta. W tym okresie wszyscy jesteśmy zabiegani i myślami przy wigilijnym stole. Niestety wykorzystują to często wszelkiej maści oszuści, którzy wiedzą, że jesteśmy mniej uważni i stanowimy łatwy cel. Skutkiem może być utrata oszczędności całego życia.

Niepokojące zjawisko się nasiliło. Ludzie w wielu rejonach kraju dostają telefony z sanepidu, choć nawet nie są chorzy. Lepiej uważać na takie sztuczki i uważnie słuchać tego, co mówi rozmówca po drugiej stronie. Jeśli nie zachowamy czujności, może się to dla nas źle skończyć.

Gdy nie spodziewamy się telefonu z tej instytucji, powinna się już wtedy zapalić czerwona lampka w naszej głowie. Oszuści przez telefon informują, że mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Wtedy też wyciągają dane osobowe, które potem służą im do wykradania pieniędzy z bankowego konta lub wzięcia pożyczki na nasze nazwisko.

Uważajmy, z kim rozmawiamy! Oto przykład oszustwa

Jeśli dostaniemy taki telefon, zwracajmy uwagę na pytania. Jeśli osoba dzwoniąca będzie próbowała wyciągnąć od nas numer PESEL, dowodu osobistego, a także imiona i nazwiska kogoś z rodziny lub adres, należy natychmiast się rozłączyć.

Należy pamiętać, że pracownicy sanepidu, a nawet banku, nie mogą prosić o ujawnienie takich informacji. To klasyczna forma wyłudzenia danych osobowych, przez które można wpaść w niezłe tarapaty. Sanepid już odniósł się do sprawy.

Wśród potrzebnych informacji nie ma, bo nie jest to potrzebne, numeru i serii dowodu osobistego; imion rodziców; rodowego nazwiska matki; daty ważności dowodu, czy przez kogo został wydany – stwierdza Katarzyna Wnuk z sanepidu (cytat za nj24.pl). Jeżeli mamy wątpliwości, czy rzeczywiście dzwonią do nas służby sanitarne, możemy to sami zweryfikować pod numerem +48 222 500 115.

Źródło: nj24

krystyna loska emerytura wiek operacje plastyczne emerytura gwiazda tvp prezenterka

Krystyna Loska o wysokości swojej emerytury. Kwota powala na kolana

witold waszczykowski choroba

Witold Waszczykowski bardzo chory. Lekarze rozkładają ręce. „Nie ma leczenia…”