w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF

Niebezpieczna ustawa już na biurku prezydenta. Szacki: „Prezydent jest ugadany”

Błyskawiczne przegłosowanie ustawy Lex TVN może też być poważnym sygnałem, że po nowym roku rząd wyciągnie kolejne nowe ustawy większego kalibru.

duda lex tvn podpis ustawa weto
Czy prezydent podpisze ustawę Lex TVN? Fot. YouTube / Kancelaria Prezydenta (screen)

Z wielkim hukiem powrócił temat ustawy uderzającej w telewizję TVN, czyli tzw. Lex TVN. Publicyści twierdzą, że to zabieg mający przykryć medialnie temat gigantycznych podwyżek cen pradu i gazu. Czy prezydent podpisze być może jedną z najważniejszych ustaw tej kadencji?

Andrzej Duda jest ugadany? Ustawa Lex TVN na biurku prezydenta

Ustawa medialna o popularnej nazwie Lex TVN powróciła z wielkim hukiem tuż po tym, jak URE ogłosiło kosmiczne podwyżki cen za energię elektryczną i gaz. Publicyści i dziennikarze twierdzą, że to wszystko po to, aby przykryć to niekorzystne dla kieszeni obywateli wydarzenie.

Ustawa uderzające w niezależne media została kilka dni temu wyciągnięta z zamrażarki i w tempie ekspresowym przegłosowana w Sejmie. Lada moment wyląduje ona na biurku prezydenta Andrzeja Dudy, dlatego każdy zastanawia się, czy ją podpisze, czy wyśle do Trybunału Konstytucyjnego.

Przecieki płynące z samego serca Pałacu Prezydenckiego są niepokojące. Choć wcześniej prezydent sprzeciwiał się takim zmianom, to teraz istnieje zagrożenie, że ustawa zostanie jednak podpisana w zamian za coś innego, co prezydent będzie chciał osiągnąć.

Prezydent jest już dogadany? „W PiS nie spodziewają się weta”

PiS jest przekonany, że prezydent jest ugadany i nie spodziewają się weta – powiedział na antenie rozgłośni TOK FM dziennikarz Wojciech Szacki. Publicyści wprost twierdzą, że taka ustawa to wielki cios w media, nad którymi rzad nie ma kontroli.

Analityk Polityki Insight twierdzi również, że Prawo i Sprawiedliwość postanowiło tą ustawą zrobić prezent pod choinkę swojemu twardemu elektoratowi. Jak wiadomo, ta część wyborców nienawidzi stacji TVN i TVN24. Istnieje więc możliwość, że taki ruch ze strony rządu ma mieć jedynie efekt mobilizacyjny.

Błyskawiczne przegłosowanie ustawy Lex TVN może też być poważnym sygnałem, że po nowym roku rząd wyciągnie kolejne nowe ustawy większego kalibru. Być może znów na tapetę wróci reforma sądownictwa. Jedno jest pewne – PiS musi coś zrobić, co pobudzi elektorat, który ostatnio mocno zaczyna narzekać na to, że w Polsce żyje się coraz trudniej.

prof simon o koronawirusie wikipedia

Prof. Krzysztof Simon ostro krytykuje rząd. Padły mocne słowa. „Po cholerę to robić?”

apteczka na narty

Jak przygotować apteczkę na narty?