w

WTFWTF

Nowy sondaż. Andrzej Duda zwycięża w 15 z 16 województw

Są już wyniki najnowszego badania poparcia dla kandydatów w wyborach prezydenckich. Małgorzata Kidawa-Błońska w I turze wygrywa z Andrzejem Dudą jedynie w woj. mazowieckim.

andrzej duda konwencja wybory prezydent
Fot. YouTube / Telewizja Republika

Są już wyniki najnowszego badania poparcia dla kandydatów w wyborach prezydenckich. Małgorzata Kidawa-Błońska w I turze wygrywa z Andrzejem Dudą jedynie w woj. mazowieckim.

15 województw dla Dudy

Najnowsze badanie poziomu poparcia dla kandydatów na urząd prezydenta w wyborach z podziałem na poszczególne regiony pokazuje dużo więcej. Momentami mamy do czynienia z bardzo zaskakującymi trendami.

Sondaż Ośrodka Badawczego DOBRA OPINIA wykonano na zlecenie Polskiej Press Grupa. Wyniki są jednoznaczne – wybory nie skończą się na pierwszej turze. Andrzej Duda cieszy się jednak niezmiennie największym poparciem wśród Polaków. Patrząc na mapę Polski urzędujący prezydent zwycięża bez problemu w 15 na 16 województw!

Oddanie głosu na Andrzeja Dudę zadeklarowało w badaniu 41,34 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasowała się kandydata Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 24,02 proc. Twarz lewicy – Robert Biedroń – uzyskał znacznie mniej, bo 11,21 proc.

Zestawienie zamykają Szymon Hołownia (poparcie na poziomie 10,01 proc.) oraz lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz (zaledwie 8,11 proc.). Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak może liczyć co najwyżej na poparcie 5,31 proc. badanych.

Andrzej Duda nie może spać spokojnie

Mimo bardzo wysokiego poparcia dla urzędującego prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska sporo traci na rzecz lidera Lewicy Roberta Biedronia oraz gwiazdy TVN Szymona Hołowni. Bardzo złe informacje dla kandydatki KO widać też w Małopolsce i w województwie opolskim – to dawne bastiony Platformy Obywatelskiej. Tam ciekawie prezentuje się akceptacja dla Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Również Szymon Hołownia wydaje się najbardziej podbierać głosy kandydatce Koalicji Obywatelskiej. W absolutnej większości analizowanych trendów buduje swój wizerunek na plecach PO i Lewicy.

Rekordowe poparcie Andrzej Duda ma aktualnie w województwie świętokrzyskim. Prawie 56% badanych przez Dobrą Opinię deklaruje oddanie na niego swojego głosu. Ale to nie jedyne województwo, gdzie może liczyć na ponad 50 proc. głosów.

Bardzo źle prezentują się jednak dla niego dane z Mazowsza. Poparcie dla Dudy jest o wiele gorsze niż wynik Prawa i Sprawiedliwości (PiS) w tym regionie w ostatnich wyborach parlamentarnych.

Źródło: Dobra Opinia, wp.pl

Zobacz także:

zakaz handlu w niedziele i święta

Polacy wściekli na zakaz handlu? Nowe dane nie pozostawiają złudzeń

roman kołtoń mateusz borek polsat sport

Prawdziwy exodus dziennikarzy z Polsatu. O co chodzi?