w , ,

Kamizelki obciążeniowe – akcesoria, dzięki którym zwiększysz intensywność treningu

Wiele osób docenia efekty, jakie daje trening na ciężarze własnego ciała. Dowiedz się, dzięki czemu zmusisz się do włożenia większego wysiłku w ćwiczenia.

kamizelki obciążeniowe zalety jakie wybrać

Wiele osób docenia efekty, jakie daje trening na ciężarze własnego ciała. Jeśli czujesz, że Twoja forma wyraźnie wzrosła, a codzienne ćwiczenia nie sprawiają Ci już trudności, możesz zintensyfikować trening dzięki kilku prostym akcesoriom. Dowiedz się, dzięki czemu zmusisz się do włożenia większego wysiłku w ćwiczenia.

Kamizelki obciążeniowa – dźwigaj większy ciężar

W przypadku treningu na własnej masie liczy się dokładnie to samo, co w czasie ćwiczeń z obciążeniem, np. na siłowni – łączna praca, jaką wykonują Twoje mięśnie. Składają się na nią liczba powtórzeń i ciężar, z jakim muszą sobie poradzić mięśnie, które ćwiczysz.

O ile na siłowni łatwo jest dorzucić na sztangę dodatkowe kilogramy, o tyle w przypadku ćwiczeń na własnej masie mogłoby wydawać się to trudniejsze. Jednak właśnie tutaj z pomocą kamizelki obciążeniowe.

Zalety kamizelek obciążeniowych

Zwiększając swój ciężar poprzez noszenie kamizelki obciążeniowej, zmuszasz do większego wysiłku nie tylko mięśnie zaangażowane w trening, ale całe ciało. Napotykające zwiększony opór mięśnie, zmuszone są do intensywniejszej pracy, przez co efekty treningu stają się lepiej i szybciej zauważalne.

Co więcej, kamizelki wymuszają większy wysiłek organizmu, dzięki czemu możesz szybciej spalić tkankę tłuszczową i wymodelować swoją sylwetkę.

 • Jakie inne zalety kamizelek obciążeniowych warto mieć na uwadze?
 • Kamizelki najczęściej wyposażone są w kieszenie, które można obciążać lub wyjmować z nich obciążenie w zależności od stopnia wytrenowania i potrzeb treningowych.
 • Kroje kamizelek są wygodne, dzięki czemu dobrze dopasowują się one do ciała i w żaden sposób nie krępują ruchów.
 • Dodatkowe wzmocnienia kamizelek obciążeniowych, dostępnych w sklepie bushido-sport.pl, wyraźnie wydłużają ich żywotność.
 • Kamizelki obciążeniowe pozwalają wykonywać bardzo szeroki zakres ćwiczeń.

Zastosowanie kamizelek obciążeniowych

Kamizelki obciążeniowe można wykorzystać do bardzo szerokiego spektrum ćwiczeń i elementów treningu różnych dyscyplin sportowych.  Znajdują swoje zastosowanie zarówno w treningu sportowców wyczynowych, jak również treningu amatorskim czy nawet rekreacyjnym. Doskonale sprawdzają się w:

 • kulturystyce i szeroko pojętym treningu siłowym;
 • treningu sportów walki, np. zwiększając intensywność w czasie uderzania w worek treningowy;
 • ćwiczeniach jogi;
 • aerobiku;
 • elementach treningu gier zespołowych;
 • treningu lekkoatletycznym;
 • wspinaczce sportowej.

Dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu możesz trenować intensywniej

Oprócz kamizelek możesz wykorzystać w treningu także pasy obciążeniowe, które świetnie sprawdzają między innymi w treningu na drążku czy przy wykonywaniu pompek szwedzkich. W trenowaniu mięśni kończyn możesz wykorzystać obciążniki na ręce i nogi.

Okażą się bardzo pomocne przy wzmacnianiu mięśni kończyn i wypracowywaniu ich siły. Dla przykładu – trening z obciążnikami na nogi pozwoli wyćwiczyć skoczność.

Co myślisz?

Pieniądze banknoty złoty obowiązek zapłaty w gotówce

Kolejny obowiązek. Dotyczyć będzie każdego Polaka. Andrzej Duda podjął decyzję

lech wałęsa bankructwo koronawirus święta prezenty

Dramat Lecha Wałęsy. To będą wyjątkowo smutne święta. „Śledź jeden na cztery osoby”