w , ,

Kamizelki obciążeniowe – akcesoria, dzięki którym zwiększysz intensywność treningu

Wiele osób docenia efekty, jakie daje trening na ciężarze własnego ciała. Dowiedz się, dzięki czemu zmusisz się do włożenia większego wysiłku w ćwiczenia.

kamizelki obciążeniowe zalety jakie wybrać

Wiele osób docenia efekty, jakie daje trening na ciężarze własnego ciała. Jeśli czujesz, że Twoja forma wyraźnie wzrosła, a codzienne ćwiczenia nie sprawiają Ci już trudności, możesz zintensyfikować trening dzięki kilku prostym akcesoriom. Dowiedz się, dzięki czemu zmusisz się do włożenia większego wysiłku w ćwiczenia.

Kamizelki obciążeniowa – dźwigaj większy ciężar

W przypadku treningu na własnej masie liczy się dokładnie to samo, co w czasie ćwiczeń z obciążeniem, np. na siłowni – łączna praca, jaką wykonują Twoje mięśnie. Składają się na nią liczba powtórzeń i ciężar, z jakim muszą sobie poradzić mięśnie, które ćwiczysz.

O ile na siłowni łatwo jest dorzucić na sztangę dodatkowe kilogramy, o tyle w przypadku ćwiczeń na własnej masie mogłoby wydawać się to trudniejsze. Jednak właśnie tutaj z pomocą kamizelki obciążeniowe.

Zalety kamizelek obciążeniowych

Zwiększając swój ciężar poprzez noszenie kamizelki obciążeniowej, zmuszasz do większego wysiłku nie tylko mięśnie zaangażowane w trening, ale całe ciało. Napotykające zwiększony opór mięśnie, zmuszone są do intensywniejszej pracy, przez co efekty treningu stają się lepiej i szybciej zauważalne.

Co więcej, kamizelki wymuszają większy wysiłek organizmu, dzięki czemu możesz szybciej spalić tkankę tłuszczową i wymodelować swoją sylwetkę.

 • Jakie inne zalety kamizelek obciążeniowych warto mieć na uwadze?
 • Kamizelki najczęściej wyposażone są w kieszenie, które można obciążać lub wyjmować z nich obciążenie w zależności od stopnia wytrenowania i potrzeb treningowych.
 • Kroje kamizelek są wygodne, dzięki czemu dobrze dopasowują się one do ciała i w żaden sposób nie krępują ruchów.
 • Dodatkowe wzmocnienia kamizelek obciążeniowych, dostępnych w sklepie bushido-sport.pl, wyraźnie wydłużają ich żywotność.
 • Kamizelki obciążeniowe pozwalają wykonywać bardzo szeroki zakres ćwiczeń.

Zastosowanie kamizelek obciążeniowych

Kamizelki obciążeniowe można wykorzystać do bardzo szerokiego spektrum ćwiczeń i elementów treningu różnych dyscyplin sportowych.  Znajdują swoje zastosowanie zarówno w treningu sportowców wyczynowych, jak również treningu amatorskim czy nawet rekreacyjnym. Doskonale sprawdzają się w:

 • kulturystyce i szeroko pojętym treningu siłowym;
 • treningu sportów walki, np. zwiększając intensywność w czasie uderzania w worek treningowy;
 • ćwiczeniach jogi;
 • aerobiku;
 • elementach treningu gier zespołowych;
 • treningu lekkoatletycznym;
 • wspinaczce sportowej.

Dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu możesz trenować intensywniej

Oprócz kamizelek możesz wykorzystać w treningu także pasy obciążeniowe, które świetnie sprawdzają między innymi w treningu na drążku czy przy wykonywaniu pompek szwedzkich. W trenowaniu mięśni kończyn możesz wykorzystać obciążniki na ręce i nogi.

Okażą się bardzo pomocne przy wzmacnianiu mięśni kończyn i wypracowywaniu ich siły. Dla przykładu – trening z obciążnikami na nogi pozwoli wyćwiczyć skoczność.

morawiecki obostrzenia obowiązkowe szczepienia

Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego. To dotknie wszystkich. „Musimy działać szybko”

lech wałęsa bankructwo koronawirus święta prezenty

Dramat Lecha Wałęsy. To będą wyjątkowo smutne święta. „Śledź jeden na cztery osoby”