w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego. To dotknie wszystkich. „Musimy działać szybko”

Wprawdzie liczba zakażeń maleje, ale mamy dramatycznie wysoką liczbę zgonów. Premier Mateusz Morawiecki nie ma zamiaru czekać na cud.

morawiecki obostrzenia obowiązkowe szczepienia
Premier Mateusz Morawiecki jest mocno zaniepokojony rosnącą liczbą zgonów na COVID-19. Fot. YouTube / KPRM (screen)

Szef rządu Zjednoczonej Prawicy, premier Mateusz Mowiecki, zwołał pilną konferencję prasową tuż po tym, jak Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczące liczby zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w ostatniej dobie. Dane są szokujące.

Morawiecki o nowych obostrzeniach. Mówił o obowiązkowych szczepieniach

Premier przebywa dziś w województwie śląskim. Miał jednak czas na spotkanie się z mediami w sprawie tego, co dzieje się na froncie walki z koronawirusem w Polsce. Dane za ostatnią dobę ujawnione przez Ministerstwo Zdrowia zwalają z nóg. Zmarło prawie 800 osób.

Premier pytany był przez dziennikarzy przede wszystkim o potencjalne wprowadzenie kolejnych obostrzeń, skoro sytuacja jest tak zła. Mateusz Morawiecki wskazał, że obecnie rząd toczy dwie wielkie wojny – z infalcja oraz właśnie z epidemią. Jeden i drugi wróg jest bardzo groźny. Pierwszy dla naszych portfeli, drugi dla naszego zdrowia.

Musimy działać szybko i stąd te nowe obostrzenia, ale także obowiązkowość szczepień dla medyków, może także dla służb mundurowych – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał o wprowadzonych niedawno obostrzeniach, które już obowiązują.

Obowiązkowe szczepienie dla medyków w najbliższych dniach zostanie doprecyzowane przez ministra zdrowia – ujawnił szef rządu. Cieszą go również dane na temat chęci przyjęcia trzeciej dawki szczepionki.

Czwarta fala przedłuża się, nowy wariant wirusa może spowodować kolejną

Niestety ta 4 fala się przedłuża. Wprawdzie liczba zakażeń maleje, ale mamy dramatycznie wysoką liczbę zgonów. Musimy działać szybko i stąd te nowe obostrzenia, stąd te wszystkie działania (…) Te decyzje w najbliższych dniach zapadną – oświadczył premier.

Ministerstwo Zdrowia podało dziś niezwykle straszne dane. W minionej dobie z powodu COVID-19 zmarło aż 247 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 528 osób. To razem prawie 800. To najwięcej od kwietnia 2021 r.

Z ust rzecznika resortu zdrowia padła też zapowiedź, że do świąt zapadnie decyzja co do obowiązkowych szczepień dla lekarzy. Mają nimi zostać objęci równiez pracownicy aptek i wszelkich innych podmiotów i zawodów medycznych.

artur zawisza skazany 10 lat pozbawienia wolności

Były poseł PiS skazany! 10 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok nieprawomocny

kamizelki obciążeniowe zalety jakie wybrać

Kamizelki obciążeniowe – akcesoria, dzięki którym zwiększysz intensywność treningu