w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Mariusz Ziomecki? Kim jest dziennikarz i pisarz? Mało kto dziś pamięta jego życiorys

Mariusz Ziomecki – redaktor naczelny „Super Expressu” oraz „Przekroju”. Oczywiście dawniej… Pracował też w telewizji. Dziś ludzie kojarzą go jednak bardziej z roli pisarza.

kim jest mariusz ziomecki książki mariusz z dziennikarz
Kiedyś dziennikarz, dziś przede wszystkim pisarz. Ma 70 lat. Fot. Facebook / Mariusz Ziomecki (screen)

Mariusz Ziomecki to jeden z popularniejszych w Polsce dziennikarzy i pisarzy. Mało kto jednak o nim wie coś więcej. Obecnie ma 70 lat, a na swoim koncie ma wiele sukcesów jako redaktor naczelny poczytnych gazet.

Kim jest Mariusz Ziomecki? Książki i dziennikarstwo

Urodził się w 1952 r. Sam o sobie mówi, że jest przede wszystkim pisarzem. 70-letni dziś dziennikarz w przeszłości pełnił rolę redaktora naczelnego gazet takich jak „Super Express” czy „Przekrój„. Był typowym emigrantem po wprowadzeniu stanu wojennego.

Do roku 1981 pisał również dla wydawanej w Warszawie „Kultury„. Niektórzy bardziej spostrzegawczy pamiętają go również z audycji w telewizji Polsat (program „Konfrontacje” i „Prawy do lewego, lewy do prawego„, z którego widzami pożegnał się 21 czerwca 2018 r.). Pojawiał się tam również w latach od 2014 do 2018.

Zainteresowania Ziomeckiego to również informatyka, stąd przez kilka lat redagował popularny wśród miłośników gier komputerowych dwutygodnik „Komputer Świat„. „Super Expressem” zaczął kierować dopiero w roku 2003. Dziś to jeden z najbardziej poczytnych dzienników.

Mariusz Ziomecki. Kim jest dziś? Redaktor naczelny „Super Expressu” i „Przekroju”

W telewizji, która dziś już nie istnieje, czyli w Superstacji, prowadził swego czasu również program o nazwie „Rezonans„. Przez dwa lata Mariusz Ziomecki pełnił również rolę redaktora naczelnego portali internetowych takich jak redakcja.pl i ekonomicznego Obserwatora Finansowego.

Mariusz Ziomecki. Książki i nie tylko

Na początku lat 80. ubiegłego wieku wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował jako jeden z głównych komentatorów dziennika „The Detroit Free Press„.

Mariusz Ziomecki pisał nie tylko książki, ale też był twórcą filmowych scenariuszy oraz wielu powieści. Swoje dzieła sprzedaje za pośrednictwem wdawnictwa Czarna Owca.

Bardziej wtajemniczeni na pewno znają jego pozycje takie jak „ABC dziennikarstwa„, „Vademecum dziennikarstwa” czy „Lato nieśmiertelnych„. Jego poczytną pozycją jest też „Umierasz i cię nie ma„, opisującą perypetie małżeństwa Barbary i Romana Medynów.

Mariusz Ziomecki. Redaktor. Życie prywatne, krytyka kościoła i polityka

Dziennikarz obecnie mieszka w Warszawie i jest po rozwodzie. Jego pierwszą miłością była pracująca w Kancelarii Prezydenta u boku Lecha Kaczyńskiego Ewa Junczyk-Ziomecka. Ma z nią dwoje dzieci – córkę Zuzannę oraz syna. Poza pracą dla mediów i pisaniem książek próbował sił w biznesie. Pracował wówczas dla firmy kosmetycznej Inglot.

Jako dziennikarz często krytykował kościół katolicki. W licznych wywiadach oskarżał instytucję kościoła, że jest całkowicie głucha na wszelkie argumenty przeciwników. Przewidywał też, że w Polsce w ciągu kolejnych lat konflikt religijny się zaostrzy i dojdzie do podziałów społecznych.

Ogromnej części Polaków polityka rządu się podoba, a aparat propagandowy dba o to, by szybko nie zmienili zdania. Kościół katolicki, osłabiony skandalami i coraz bardziej odrzucany przez młodych, wykształciuchów z miast i, szczególnie, przez emancypujące się kobiety, na prowincji trzyma się mocno. (Facebook)

Pod koniec 2021 roku pisał, że Polacy są słabo przywiązani do Unii Europejskiej wbrew wszelkim oficjalnym statystykom. Przewidywał też, że wysokie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości utrzymuje się, „ma długie korzenie i pozostaje silne„.

Mariusz Z. Dziennikarz zatrzymany?

Niektóre media poinformowały, że dziennikarz Mariusz Z. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. O sprawie doniósł inny dziennikarz Piotr Kryziak. Do zatrzymania Mariusza Z. miało dojść w hotelu. Pisarz nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Źródło: Wikipedia, gazeta.pl

horban doradca premiera polsat news lockdown zamknąć polskę obostrzenia

Andrzej Horban o końcu epidemii. Z ust eksperta padły zaskakujące słowa

Doradcy COVID-owi opuszczają Morawieckiego. Rada Medyczna całkowicie się rozsypała