w

KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ

Dramatyczny spadek poparcia dla PiS! Takiej katastrofy nie spodziewał się chyba nikt

Kolejne badanie poparcia dla partii politycznych pokazuje jeszcze większe spadki w przypadku PiS/ZP. Partia rządząca nie ma pomysłu na to, jak wyjść z dołka.

pis kaczyński panika sondaż coraz gorsze notowania dobra zmiana ibris
Fot. YouTube / Janusz Jaskółka (screen)

Zjednoczona Prawica dramatycznie traci poparcie. W styczniu już tylko 27 proc. Polaków chce oddać głos na ekipę rządzącą. Między PiS a Koalicją Obywatelska jest tylko jeden punkt procentowy różnicy. Prezes Kaczyński dostał od narodu czerwoną kartkę.

Dramatyczny spadek poparcia dla PiS. Czy to już równia pochyła?

PiS/ZP – 27 proc., Koalicja Obywatelska – 27 proc., potem długo długo nic. Tak przedstawia się aktualne poparcie dla partii politycznych. Najnowsze badanie Kantar Public odbiera Jarosławowi Kaczyńskiemu nadzieję na trzecią kadencję.

Preferencje partyjne wśród tzw. zdecydowanych wyborców (analizę przeprowadzono w okresie od 21 do 26 stycznia) dają partii Kaczyńskiego 31,8% poparcia. Koalicja Obywatelska może liczyć na 30,6% i po długim czasie w końcu przekroczyła psychologiczną granicę 30 punktów procentowych.

Jeszcze kilka tygodni i lider się zmieni – stwierdził Tomasz Lis, redaktor naczelny Newsweek Polska na Twitterze.

Opozycja depcze PiS po piętach. O krok od utraty władzy?

Dla Prawa i Sprawiedliwości od ostatniego badanie odnotowano spadek poparcia o 1 pp. Co gorsza, w styczniu aż 67 proc. osób deklarowało, że gdyby wybory miały odbyć się już teraz, poszliby do urn.

Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 986 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. To kolejny sondaż pokazujący, że to koniec marzeń o samodzielnych rządach PiS. Wniosek z badania jest też taki, że PiS jest już tylko o krok od utraty większości, a w Sejmie może docelowo znaleźć się tylko pięć ugrupowań.

Źródło: Twitter, Onet

kaczynski pis spadek poparcia sondaż

Strach znów zajrzał Kaczyńskiemu w oczy. Wszystkie możliwości się już wyczerpały. To koniec?

nowe 500 plus na zdrowie ministerstwo zdrowia nowy program koronawirus

Uwaga na pułapkę! Można stracić pieniądze z 500 plus. W tych terminach nie składaj wniosku