w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Strach znów zajrzał Kaczyńskiemu w oczy. Wszystkie możliwości się już wyczerpały. To koniec?

Pożegnania nadszedł czas? Wszystko może na to wskazywać. Kolejne sondaże poparcia dla ugrupowań politycznych pokazują smutną rzeczywistość dla partii Jarosława Kaczyńskiego.

kaczynski pis spadek poparcia sondaż
Jarosław Kaczyński w trakcie wywiadu w Poranku PR 24 16 listopada 2021 r. Fot. YouTube / Polskie Radio 24

Wygląda na to, że spadku poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości nic już nie jest w stanie zatrzymać. Każda kolejna próba odbudowy poparcia przynosi odwrotny skutek. Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest w kropce, a wielu polityków z jego partii zaczyna się stawiać. Czy pożegnania nadszedł czas?

PiS ma problem. Na wyborców nie działają już żadne chwyty

Polski Ład spowodował spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości, bo okazał się być nie tym, co politycy obozu władzy reklamowali Polakom od lipca ubiegłego roku. Tarcza antyinflacyjna również nie działa, a sklepy podwyższają ceny i jest drożej niż bez tarczy.

Wygląda na to, że wszelkie sztuczki i wygibasy władzy już na Polaków nie działają, a obywatele patrzą już tylko przez pryzmat tego, ile im zostało w kieszeni po tsunami drożyzny, jaka przetacza się przez kraj. Czy PiS straciło już moc i będzie już tylko gorzej?

Do tej pory obóz Zjednoczonej Prawicy trzymał się mocno dzięki potężnym transferom pieniędzy. A to 500 plus, a to 300 plus i inne dodatki. Partia Kaczyńskiego napychała portfele Polaków, ale to się skończyło. Przyszedł czas wystawienia rachunki za rozdawnictwo. Rachunek ten – jak już widać – jest bardzo wysoki.

Jarosław Kaczyński powoli oswaja się z myślą, że druga kadencja może byćjego ostatnią. Wybory mają odbyć się już za rok, a pieniędzy na dalsze rozdawanie w budżecie już brakuje. To jużniemal pewne – PiS do poparcia na poziomie 40 procent już nie wróci i mimo prowadzenia w badaniach i tak nie będzie miało większości.

Partię Kaczyńskiego popiera zaledwie 33 proc. badanych

Zgodnie z wynikami najnowszego sondażu pracowni United Surveys, wykonanego na zlecenie „Dziennika Gazety Prawnej” i radia RMF FM, poparcie dla partii Kaczyńskiego to już zaledwie 33,2 proc. Choć PiS odnotowało lekki wzrost (o 2,2 pkt proc.), to i tak za mało, by samodzielnie rządzić.

Tuż za partią rządzącą oczywiście znalazła się Koalicja Obywatelska, której poparcie udało się Donaldowi Tuskowi lekko podreperować (do poziomu 26,1 proc.). Na trzecim miejscu Szymon Hołownia i jego Polska 2050 z 10,6 proc. poparciem. Pozostałe partie ledwo co przekroczyły poziom 6 proc.

Wyniki sondażu po przeliczeniu na liczbę mandatów w Sejmie dają Kaczyńskiego 200 szabel. Donald Tusk i jego Koalicja Obywatelska wraz z Szymonem Hołownią uzbieraliby 203 mandaty. Pozostałe partie opozycje – Lewica, Koalicja Polska i Konfederacja – zgromadziłyby kolejno 21, 19 i 18 miejsc w Sejmie.

Źródło: RMF FM

pfizer albert bourla prognoza

Szef Pfizera ujawnia, kiedy skończy się epidemia. „Koronawirus będzie krążył jeszcze przez…”

pis kaczyński panika sondaż coraz gorsze notowania dobra zmiana ibris

Dramatyczny spadek poparcia dla PiS! Takiej katastrofy nie spodziewał się chyba nikt