w , ,

Uwaga na pułapkę! Można stracić pieniądze z 500 plus. W tych terminach nie składaj wniosku

Każdy rodzic powinien pamiętać o zmianach, jakie od nowego roku weszły odnośnie przyznawania pieniędzy w ramach świadczenia Rodzina 500 Plus. Nieuważni stracą.

nowe 500 plus na zdrowie ministerstwo zdrowia nowy program koronawirus

O tym musi wiedzieć każdy rodzic. Od 2022 roku wnioski o 500 zł na każde dziecko należy składać inaczej, niż do tej pory. Osoby, które do tej pory nie słyszały o zmianach wprowadzonych przez rząd, mogą stracić całe świadczenie.

500 plus. Wniosek w 2022 roku po nowemu. Rodzicu, pilnuj terminów!

Od 1 lutego rozdzice mogą już składać nowe wnioski o 500 plus na dziecko. Chodzi o te dotyczące odnowienia świadczenia na kolejny okres świadczeniowy. Ważne jedna, aby skrupulatnie pilnować terminów. W innym wypadku można stracić całe świadczenie.

Z nowym rokiem rząd wprowadził całą masę zmian w programie Rodzina 500 plus. Teoretycznie miał one ułatwić proces składania wniosków, ale już pojawiają się sygnały, że niektóre osoby mają z tym problemy, szczególnie mniej zaprzyjaźnione z komputerami.

Warto odnotować fakt, że rodziny już teraz pobierające świadczenie, będą dostawały je aż do maja. Aby dostawać pieniądze po tym okresie, trzeba złożyć kolejny wniosek, który obejmie okres od 1 czerwca br. do 31 maja przyszłego roku. Jeśli rodzice tego nie zrobią, stracą świadczenie.

Po pierwsze – koniec z wnioskami papierowymi. Od nowego roku trzeba zaprzyjaźnić się z komputerem, bo inaczej możemy mieć problemy. Wniosków o 500 plus nie składamy już w urzędzie gminy. Obsługę Rodzina 500 plus przejął w całości Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski tylko i wyłącznie do ZUS i w formie elektronicznej

Jeśli ktoś nie potrafi zrobić tego przez internet, nic straconego. Należy udać się do najbliższej placówki ZUS, ale nie należy przynosić wydrukowanego dokumentu. Rodzic będzie mógł skorzystać z komputera na miejscu i przy pomocy pracownika ZUS dopełni wszystkich formalności.

ZUS przede wszystkim założy rodzicom konto na platformie obsługującej obywateli, czyli tzw. PUE (Platforma Usług Elektronicznych). Najważniejsze jest jednak, aby pilnować mocno terminów. Rodzice muszą złożyć wniosek do 31 maja, by zachować ciągłość wypłat.

Kolejna zmiana to brak wypłaty do ręki. Od teraz świadczenie opiekunowie dostaną tylko i wyłącznie na konto bankowe. Jeśli chodzi o terminy, to kolejne wyglądają jak poniżej. Należy pamiętać, że od momentu złożenia wniosku zależy termin wypłaty świadczenia.

  • Na okres od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. należy złożyć on-line od 1 lutego. ZUS do 30 kwietnia wypłaci świadczenia aż do 30 czerwca. W tej sytuacji opiekunowie nic nie tracą.
  • Od 1 do 31 maja ZUS wypłaci świadczenie do 31 lipca, od 1 do 30 czerwca wypłaci do 30 sierpnia. W tym wypadku również opiekunowie nie są stratni.
  • Wniosek złożony od 1 do 31 lipca oznacza utratę jednego miesięcznego świadczenia!
  • Wniosek złożony od 1 do 31 sierpnia oznacza utratę dwóch wypłat 500 plus!

Wniosek o 500 plus można również złożyć w placówce Poczty Polskiej.

pis kaczyński panika sondaż coraz gorsze notowania dobra zmiana ibris

Dramatyczny spadek poparcia dla PiS! Takiej katastrofy nie spodziewał się chyba nikt

Te szczepionki mogą nie chronić nas przed Omikronem. Która jest nieskuteczna?