w ,

NIEOFICJALNIE. Dymisja ministra finansów. Powodem chaos spowodowany Polskim Ładem

Klamka zapadła. Nadchodzi czas politycznych rozliczeń za to, co od stycznia dzieje się z reformą podatkową. Ta od samego początku jest źródłem chaosu i bałaganu.

Jak ustalili dziennikarze Radia RMF FM, minister finansów Tadeusz Kościński i jego zastępca Jan Sarnowski wkrótce stracą stanowiska. Wszystko przez bałagan i chaos wokół Polskiego Ładu, w tym zaniżone styczniowe wypłaty wielu grup zawodowych.

Polski Ład. Będą dymisje za bałagan

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, decyzja o dymisjach zapadła. Do jej realizacji ma dojść w ciagu kilku lub kilkunastu dni. To pokłosie wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim dla PAP, w którym ujawnił, że za chaos po wprowadzeniu Polskiego Ładu polecą głowy. Zapowiedział również wyciągnięcie daleko idących konsekwencji politycznych i personalnych.

Nie dziwię się, że pojawiła się krytyka tego, co wydarzyło się z częścią pierwszych wypłat (…) Stało się coś więcej niż niewłaściwego – ocenił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. Mówił też o potrzebie „radykalnej naprawy” całej ustawy.

Pod koniec stycznia na ratunek Polskiemu Ładowi przybył z innego ministerstwa Artur Soboń. Ma on zająć się naprawą całej reformy i jak najszybszym wprowadzeniem korekt w życie.

Więcej informacji wkrótce.

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Pracownicy ZUS ujawnili prawdę o Polskim Ładzie. O tym premier Morawiecki nie mówił Polakom

darmowe gry online bez instalacji

Darmowe gry online dla każdego. Jak grać bez rejestracji i pobierania?