w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Pracownicy ZUS ujawnili prawdę o Polskim Ładzie. O tym premier Morawiecki nie mówił Polakom

Reforma szumnie nazwana „Ładem” okazała się największym podatkowym bałaganem w historii. Pracownicy ZUS-u apelują o wyrzucenie ustawy do kosza.

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Związek Zawodowy Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ujawnił, czym jest Polski Ład i jaki będzie miał skutek dla społeczeństwa. W specjalnym piśmie pracownicy ZUS apelują o anulowanie reformy, która wprowadziła największy chaos w historii.

Polski Ład. Pracownicy ZUS ujawnili, do czego doprowadzi Polaków

Polski Ład doprowadzi do zubożenia dużej części polskiego społeczeństwa. Powinien w całości zostać wycofany – tak brzmi apel Związku Zawodowego Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie dość, że sami bezskutecznie walczą od wielu miesiecy o podwyżki, teraz – podobnie jak setki tysięcy Polakó – na reformie potracili setki złotych miesięcznie.

Osoby pracujące w ZUS upublicznili list z apelem, który skierowali do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra finansów Tadeusza Kościńskiego.

Związek Zawodowy Pracowników ZUS apeluje o wycofanie w całości przepisów Polskiego Ładu, które doprowadzają do zubożenia dużej części społeczeństwa, w tym pracowników instytucji zaufania publicznego jaką jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych – czytamy.

Wszystkie niekorzystne efekty Polskiego Ładu związane są ze zmianami w sposobie naliczania składki zdrowotnej. Spowodowały one, że kwota wolna na poziomie 30 tys. zł jest w zasadzie fikcją, bo brak podatku PIT zastąpiono inną daniną, która często pochłania cały rzekomy zysk z reformy.

Eksperci przestrzegali przed Polskim Ładem

Pracownicy ZUS stracili nawet kilkaset złotych na styczniowej pensji i będą tracić dalej. Jednocześnie zostali zawaleni nowymi obowiązkami, z którymi ledwo dają sobie radę. Sytuacja w instytucji jest napięta od dawna do tego stopnia, że strajk wisiał w powietrzu.

Różnice w wypłatach sięgają do kilkuset złotych, co przy relatywnie niskich wynagrodzeniach zasadniczych pracowników ZUS jest ogromnym uszczerbkiem na budżetach ich rodzin – pisze związek zawodowy pracowników.

Od momentu, jak okazało się, że reforma uderza w pracowników budżetówki, rząd stara się łatać Polski Ład. Sam Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, przyznał, że „mamy do czynienia z czymś, co trzeba naprawić i co jest bolesne.”

Stało się coś więcej niż niewłaściwego. Przypuszczam, że ci, którzy to przygotowywali na poziomie politycznym, półpolitycznym, niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także i brak dobrej woli – stwierdził Kaczyński w wywiadze dla Polskiej Agencji Prasowej. Zapowiedział też, że będą podjęte w tej sprawie dezycje polityczne.

Źródło: wPolityce, Radio ZET

andrzej duda ma koronawirusa nagranie twitter

„Oby tak było…” Zaskakujące słowa prezydenta Andrzeja Dudy o wariancie Omikron

NIEOFICJALNIE. Dymisja ministra finansów. Powodem chaos spowodowany Polskim Ładem