w ,

Mocne słowa Tuska. Mówi, kim są patrioci, a kim idioci. Pokazuje miliardy leżące na stadionie

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej postanowił pokazać Polakom, ile tracą pieniędzy przez działania Mateusza Morawieckiego.

donald tusk twitter stadion pieniądze paleta
Fot. YouTube / Donald Tusk

Donald Tusk słynie z ciętych i nietypowych tekstów. Tym razem nagrał krótki filmik, aby pokazać Polakom, ile pieniędzy stracą przez rząd PiS i działania Mateusza Morawieckiego. Jego zdaniem potężne miliardy złotych właśnie przechodzą nam koło nosa.

Donald Tusk o PiS. „To nie są patrioci, to są idioci”

Donald Tusk zamieścił w sieci spot, który dziś wszyscy intensywnie komentują. Jego tematem był Krajowy Plan Odbudowy, czyli miliardy złotych obiecane Polakom przez Mateusza Morawieckiego. Dziś jest mowa o tym, że rząd świadomie ma zrezygnować z tych pieniędzy, które się Polakom należą.

Fundusze unijne mogą Polakom przejść koło nosa. Większość krajów już ma je na kontach, tylko nie Polska. Miliardy te miały posłużyć odbudowie gospodarki po koronakryzysie. Niestety nasz kraj nie dostał i możliwe ze nie dostanie ani złotówki, co ma być winą działania rządu.

Tusk stwierdził to samo, co przedstawiciele Unii Europejskiej. Fakt, że pieniądze jeszcze nie trafiły do Polski to efekt takiego a nie innego zachowania władz w Polsce. Aby bardziej uświadomić Polakom, o jakich pieniądzach mowa, szef PO pokazał banknoty leżące na… stadionie. Dzięki temu obywatele mają zobaczyć, o jak wielkiej sumie jest mowa.

„Nie możecie sięgnąć po nie przez rząd PiS”

– Moi drodzy, to jest bankomat 50 euro. Znacie go. Na nasze to będzie mniej więcej, trochę ponad 200 złotych – zaczął przemówienie Tusk. Potem pokazał wirtualną paletę wypełnioną tymi właśnie banknotami.

Na tej jednej palecie jest 18 milionów euro. I teraz wyobraźcie sobie 3222 takie palety. One wypełniają cały stadion. Dlaczego o tym mówię? Bo te palety to 58 miliardów euro. To właśnie takie pieniądze, trudne przecież do wyobrażenia, czekają na Polskę, czekają na Polaków w Europie – ujawnił Donald Tusk.

Tusk przy okazji uderzył w rząd za plany świadomej rezygnacji z funduszy unijnych. Przypomniał słowa Adama Bielana, którzy przyznał, że jest mowa „o wycofaniu się z europejskiego planu odbudowy, bo sytuacja, w której nie będziemy mogli korzystać z tych środków, a jednocześnie je żyrujemy kredyt, z którego one są wypłacane innym państwom, jest oczywiście nie do zaakceptowania„.

Polski Krajowy Plan Odbudowy wciąż nie zyskał akceptacji Komisji Europejską. Pod koniec 2021 roku pojawił się też warunek. Pieniądze miał być wypłacone, gdy w Polsce dojdzie do całkowitej likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Rząd wciąż tego nie zrobił, choć w tym temacie swoje plany ma Andrzej Duda.

Źródło: YouTube, RP.pl

Nie żyje Andrzej Duda. Przyjaciele są w ogromnej żałobie. „Odszedł na wieczną służbę…”

nowe 500 plus dla rolników

PiS chce wprowadzić nowe 500 PLUS. Polacy krytycznie podchodzą do tego pomysłu