w ,

Moda na pierścionki z żywicy powraca. Jakie rodzaje są obecnie dostępne?

Wbrew wielu opiniom, pierścionki z żywicy mogą być bowiem bardzo różnorodne. To nie tylko pastelowe czy jaskrawe błyskotki, ale też coraz bardziej eleganckie wyroby jubilerskie.

pierścionki z żywicy shein vinted

Pierścionki z żywicy po około dwudziestu latach znowu przeżywają swój szczyt popularności. Można znaleźć je w wielu sklepach jubilerskich czy hurtowniach internetowych, a niektórzy sami wykonują swoje autorskie pomysły na biżuterię.

Nic w tym dziwnego, bowiem żywica epoksydowa jest materiałem, z którym w zasadzie każdy jest w stanie pracować. Wystarczy trochę teorii, praktyki i kreatywności. Wbrew wielu opiniom, pierścionki z żywicy mogą być bowiem bardzo różnorodne. To nie tylko pastelowe czy jaskrawe błyskotki, ale też coraz bardziej eleganckie wyroby jubilerskie. Jakie jeszcze mogą być popularne pierścionki z żywicy?

Artykuł porusza następujące zagadnienia:

  1. Pierścionki z żywicy dla dzieci
  2. Pierścionki z żywicy a pigmenty
  3. Stylowe dodatki do pierścionków z żywicy
  4. Pierścionki z żywicy połączone z innymi kruszcami

Pierścionki z żywicy dla dzieci

Jednym z rodzajów pierścionków z żywicy są te typowo przeznaczone dla dzieci. Jak wiadomo, dziewczynki od najmłodszych lat fascynują się biżuterią, więc takie rozwiązanie będzie na nich idealne. Zwłaszcza, że żywica daje ogromną ilość możliwości do tego, aby owe pierścionki spersonalizować właśnie dla dzieci.

W żywicy można bowiem zatapiać różne przedmioty, więc fajnym pomysłem jest wykorzystanie do tego lubianych przez dzieci elementów, czyli np. figurek postaci z bajek. Można stworzyć też różnego rodzaju napisy z samej żywicy, wlewając ją do formy o określonym kształcie.

Takie i inne dziecięce pierścionki z żywicy można zrobić samodzielnie (instrukcja tutaj) lub kupić gotowe sklepie (wybór jest naprawdę duży). Warto na koniec dodać, że tego typu produkty są jak najbardziej bezpieczne dla dzieci.

Pierścionki z żywicy a pigmenty

Co ważne, różnorodność pierścionków z żywicy wynika także z ich rozmaitych kolorów. Żywicę epoksydową można łączyć z wieloma pigmentami (nawet fluorescencyjnymi), dlatego też daje nam bardzo duży wybór jej barw.

Możemy wybierać stonowane odcienie lub te bardziej jaskrawe. Jako ciekawostkę możemy powiedzieć, że to właśnie te ostatnie kolory są ostatnio dość często wybierane przez wiele celebrytek. Nie trzeba się więc ich obawiać.

W tym przypadku nie jest to jednak biżuteria na każdą okazję. W sytuacjach, które wymagają większej elegancji, lepiej sprawdzą się ciemniejsze kolory.

Stylowe dodatki do pierścionków z żywicy

O pięknym i niepowtarzalnym charakterze pierścionków z żywicy świadczą w głównej mierze dodatki, które są w niej zatapiane. Również pod tym względem możliwości jest mnóstwo. Do najpopularniejszych elementów i najbardziej stylowych zarazem, zaliczyć można rośliny (piękny efekt daje m.in. mech, ale także wszelkiego rodzaju kwiaty).

Oczywiście aby prezentowały się one pięknie przez długi czas, muszą zostać zasuszone. Występująca w żywych kwiatach woda, po zalaniu żywicą zaczęłaby się z nich wydzielać, co negatywnie wpłynęłoby na estetykę całej biżuterii.

Do stworzenia stylowych pierścionków wykorzystuje się także owoce, kawałki drewna, makaron lub elementy starej, zużytej biżuterii. W zasadzie ograniczeniem jest tutaj jedynie ludzka kreatywność, ponieważ żywica potrafi stworzyć, z dość niepozornych na pierwszy rzut oka przedmiotów, naprawdę piękne arcydzieło.

Pierścionki z żywicy połączone z innymi kruszcami

Żywica jest również materiałem, który doskonale łączy się z innymi popularnymi w branży jubilerskiej kruszcami. Dlatego też na rynku znaleźć można biżuterię z żywicy połączoną z elementami drewna, srebra czy nawet złota.

Całkowicie zaprzecza to więc wizerunkowi taniej biżuterii, jak przecież określa się pierścionki z żywicy (choć przecież to żaden zarzut). Zatem, jak widać żywica staje się materiałem, który jest coraz bardziej doceniany w branży jubilerskiej i słusznie, bo daje nam bardzo wiele alternatyw.

amantadyna bez recepty covid 19 włodzimierz bodnar viregyt działanie cena

Amantadyna. Są oficjalne wyniki badań skuteczności leku u pacjentów z COVID. Lek jest całkowicie…

patryk jaki youtube duda zdrajca

Zaskakujące wyznanie Patryka Jakiego. Czy prezydent jest zdrajcą? „Wstyd mi, że…”