w

Zaskakujące wyznanie Patryka Jakiego. Czy prezydent jest zdrajcą? „Wstyd mi, że…”

Tak ostre słowa w polskiej polityce dawno nie padły, w dodatku w ramach tego samego obozu. Europoseł Patryk Jaki wbija wielką szpilę prezydentowi Dudzie.

patryk jaki youtube duda zdrajca
Czy prezydent Duda zdradził? Fot. Patryk Jaki / YouTube (screen)

Takiego obrotu spraw się chyba nikt nie spodziewał. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości mocno uderzył w prezydenta Andrzeja Dudę. Przyznał, że dziś wstydzi się, że na niego głosował.

Patryk Jaki o Andrzeju Dudzie: „Wstyd mi, że na niego głosowałem”

Jest mi wstyd za to, że na niego głosowałem, że namawiałem, chociaż widziałem jego słabość, jego weta. Wiedziałem, że jest odpowiedzialny za niepowodzenie reformy sprawiedliwości – stwierdził europarlamentarzysta PiS Patryk Jaki.

Tak gorzkich słów o Andrzeju Dudzie nikt z jego własnego obozu jeszcze do tej pory nie użył. W partii wszystkim włosy stanęły dęba po tym, jak te słowa Jakiego trafiły do posłów. Wszystko spowodowane jest rzekomym hamowaniem reformy wymiaru sprawiedliwości przez prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda w ostatnich dniach stwierdził, że przedstawi własną koncepcję reformy ustawy o Sądzie Najwyższym. Ma to być pomocna dłoń podana rządowi, który działa nie tak, jak powinien w tej sprawie. Przez to zagrożone są pieniądze z unijnych funduszy.

Prezydent chce cofnąć wszystkie poprzednio wprowadzone zmiany w sądownictwie. Jego propozycja zakłada całkowitą likwidację tzw. Izby Dyscyplinarnej i powołanie nowego ciała, czyli Izby Odpowiedzialności Zawodowej.

„Jak to można nazwać? Zdradą?”

Rząd nie jest przekonany do propozycji Andrzeja Dudy. Zdaniem przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości propozycje prezydenta mogą spowodować pogorszenie sytuacji i jeszcze większy bałagan w sądownictwie.

Patryk Jaki nie ma już złudzeń, że Andrzej Duda jest wielkim hamulcowym zmian w Polsce. Nie liczy też na to, że cokolwiek ulegnie poprawie, bo PiS ma przed sobą trudny okres, a poparcie spada. Wiele wskazuje na to, że trzeciej kadencji nie będzie i żadne zmiany nie wejdą w życie.

Wszystkie ustawy, o które toczy się spór z Brukselą, to są ustawy pana prezydenta. Pan prezydent mówi, że sam stworzył złe podstawy prawne, a teraz ratuje Polskę sam przed sobą. Gratuluję konsekwencji – skrytykował Patryk Jaki.

Jak to można nazwać? Osłabianiem własnego państwa, wprowadzaniem chaosu prawnego? Zdradą? (Patryk Jaki, YouTube)

Patryk Jaki uważa też, że prezydent zgadza się z tym, co mówią przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Stanął więc po ich stronie, a nie obozu zmian. Patryk Jaki krytykuje prezydenta przez 16 minut swojego nagrania, które zamieścił na platformie YouTube.

Z ust polityka padły niezwykle ostre stwierdzenia. Europoseł przekonany jest, że Andrzej Duda ma już z tyłu głowy kolejne posady w strukturach międzynarodowych, dlatego jego radykalna do tej pory postawa uległa silnemu zmiękczeniu.

To jest jego dalsza kariera. Myśli o instytucjach międzynarodowych, to nie jest żadna tajemnica i być może USA mu coś obiecują – przyznał Patryk Jaki.

Co ten prezydent wyprawia? Nie mogę tego zrozumieć. Poddał się. Nie po to na niego głosowałam – napisał pod nagraniem Jakiego jeden z internautów. – Wreszcie ktoś to powiedział. Pan Prezydent mówi piękne słowa, a robi zupełnie coś innego – stwierdził inny.

pierścionki z żywicy shein vinted

Moda na pierścionki z żywicy powraca. Jakie rodzaje są obecnie dostępne?

Nie żyje legenda polskiego rocka. Zaskakujące pożegnanie. „Do zobaczenia w piekle przyjacielu…”