w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Amantadyna. Są oficjalne wyniki badań skuteczności leku u pacjentów z COVID. Lek jest całkowicie…

Z tych wyników badań nie będą zadowoleni zwolennicy stosowania amantadyny w walce z koronawirusem. Analizy skuteczności są jednoznaczne.

amantadyna bez recepty covid 19 włodzimierz bodnar viregyt działanie cena

Amantadyna okazała się lekiej całkowicie nieskutecznym w leczeniu chorych na COVID-19. 11 lutego opublikowano ostateczne wyniki analiz zleconych przez Agencję Badań Medycznych. Rezultat jest nie do podważenia. Co na to zwolennicy stosowania leku?

Amantadyna nieskuteczna. Są wyniki badań

Trwające wiele tygodni analizy skuteczności amantadyny nie potwierdziły skuteczności tego leku w walce z COVID-19. To ostateczne wyniki badań, w których nie zauważono absolutnie żadnej różnicy w efektach leczenia zarówno tym lekiem, jak i tzw. placebo.

Leczenie metodą placebo polega na podaniu pacjentowi lekarstwa, które nie działa (jest biologicznie obojętne), jednak u niektórych osób potrafi wywołać wrażenie, że działa. Leki placebo nie mają żadnego wpływu na organizm.

Stosowanie placebo i amantadyny dało te same efekty – wynika z analiz zleconych przez Agencję Badań Medycznych. Badanie polegało na podawaniu obu specyfików w trakcie szpitalnego leczenia wybranej grupy pacjentów.z umiarkowanym bądź ciężkim COVID-19.

Amantadyna nie jest zalecana w leczeniu COVID-19 w żadnej rekomendacji, również zagranicą. Poza nieskutecznością tej terapii, może ona nieść zagrożenia dla życia i zdrowia pacjenta – stwierdził Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.

Przebadano w sumie 149 chorych na COVID

Część pacjentów nie zgodziła się na kontynuację badań, bądź wycofała zgodę. Z grupy zrandominowanych analiza dotyczy 149 chorych, 78 otrzymało amantadynę, 71 placebo. Badanie było podwójnie 'zaślepione’, do tego momentu nie wiedzieliśmy, jakie są wynik – przyznł prof. Adam Barczyk.

Wyniki są zatem jednoznaczne. Amantadyna, zgodnie z aktualną wiedzą, w żaden sposób nie wpływa na poprawę stanu zdrowia pacjenta zakażonego koronawirusem. Do tej pory nie była ona i nadal nie jest zalecana przez żadne środowiska lekarskie czy naukowe.

Ministerstwo Zdrowia niebawem zamieści kolejne wyniki kolejnych analiz. Informacja o braku skuteczności amantadyny potwierdził sie zatem oficjalnie, a prawdopodobieństwo wyleczenia nią COVID jest takie samo, jak placebo.

Źródło: PAP, Interia

koronawirus prawdziwy rozmiar epidemii realna liczba chorych dramat zapchane szpitale brak pomocy

Pielęgniarki i położne też straciły na Polskim Ładzie. Ujawniono kwoty. Włosy stają dęba

pierścionki z żywicy shein vinted

Moda na pierścionki z żywicy powraca. Jakie rodzaje są obecnie dostępne?