w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! OMGOMG WTFWTF

Drugi etap inwazji. Dziś w nocy bombardowanie Kijowa. Wywiad USA ujawnia godzinę ataku

Ddo Kijowa sprowadzana jest dodatkowa broń, która jutro ma być rozdawana cywilom chętnym bronić ojczyzny. To może jednak nic nie dać, bo w ciągu kilku godzin ma rozpocząć się kolejny etap inwazji.

wojna na ukrainie data putin

Wygląda na to, że jeszcze tej nocy rozpocznie się kolejny etap inwazji Rosji na Ukrainę. Wywiad USA jest niemal pewny, że atak z powietrza na stolicę Ukrainy nastąpi już 25 lutego nad ranem.

CNN: Rosja rozpocznie inwazję na Kijów o 3 w nocy lokalnego czasu

Do Kijowa sprowadzana jest w tej chwili dodatkowa broń, która od jutra ma być rozdawana cywilom. Do tej pory przekazano około 10 tysięcy sztuk karabinów automatycznych. Ukraina przygotowuje się do obrony Kijowa, lecz wywiad USA twierdzi, że państwo upadnie w ciągu kilku kolejnych dni.

Do miasta sprowadzane są dodatkowe siły wojskowe. Na terenie całego kraju obowiązuje stan wyjątkowy. Prezydent Zelensky ogłosił powszechną mobilizację i zakaz wyjazdu z kraju dla mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat.

Prezydent Ukrainy Zelensky przyznał, że do Kijowa wjechali już rosyjscy dywersanci. Amerykanie sugerują, że jest niema pewne, że jeszcze tej nocy może dojść do drugiego etapu rosyjskiej inwazji na Kijów.

Ukraiński Minister Obrony Narodowej ujawnił, że Kreml przygotowuje kolejną falę uderzeniową, uwzględniając silne naloty. Do boju z Ukrainą przygotowują się już także Bojownicy Specjalnego Batalionu Czeczeńskiego. To zawodowi żołnierze rosyjscy z bogatym doświadczeniem bojowym w Syrii.

Pierwszy dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Zginęło 137 osób, 316 zostało rannych

Prezydent Ukrainy poinformował o najnowszym bilansie ofiar: zginęło 137 Ukraińców, 316 zostało rannych. Amerykanie informują, że Rosjanie wciąż zbierają sił i koncentrują wojska jednoczesnie zbliżając się do Kijowa.

Tymczasem w stolicy Rosji, w Moskwie, nasilają się antywojenne protesty. Komitet śledczy i prokuratura uprzedziły obywateli, że udział w akcji jest naruszeniem obowiązującego prawa, a krytykowanie działań wojennych na Ukrainie zdradą narodową.

Prezydent Ukrainy powiedział też w orędziu, że nie ucieknie z kraju i zostaje ze swoim narodem do końca wraz z całą swoją rodziną. Jednocześnie zaapelował o skierowanie sił pokojowych ONZ na Ukrainę.

Ukraina pozostawiona sama na polu walki?

25 lutego chwilę po północy Prezydent Zełenski przyznał ze smutkiem, że Ukraina „została pozostawiona sama sobie” w walce z Rosją. Ukraińskie wojsko stwierdziło, że do Ukrainy wysłano od 30 tys. do 60 tys. rosyjskich żołnierzy.

Ukraina potrzebuje międzynarodowych gwarancji bezpieczeństwa, jasnej europejskiej perspektywy oraz szybkich i konkretnych działań – napisał Zełenski.

Ukraińskie Ministerstwo Obrony ujawniło też bilans pierwszego dnia starć po stronie agresora. Straty strony rosyjskiej to nie mniej niż 30 czołgów, 130 pojazdów opancerzonych, 7 samolotów i 6 śmigłowców.

Prezydent ogłosił powszechną mobilizację! Mężczyźni w wieku 18-60 lat z zakazem wyjazdu z kraju

swift sankcje co to wikipedia

System SWIFT. Co to jest? Czy odcięcie Rosji od SWIFT to najlepsze rozwiązanie, by powstrzymać Putina?