w ,

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

Prezydent ogłosił powszechną mobilizację! Mężczyźni w wieku 18-60 lat z zakazem wyjazdu z kraju

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dekret wprowadzający powszechną mobilizację i zakaz wyjazdu z kraju dla mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat.

Wołodymyr Zełenski jest wdzięczny państwom UE oraz USA za całe okazane wsparcie w obliczu rosyjskiej agresji na jego kraj. Inwazja trwa na terenie całej Ukrainy. Kraj potrzebuje pilnie osób, które obronią kraj przed napastnikiem.

Wezwania do wojska 2022. Mobilizacja wojskowa na Ukrainie

Prezydent poinformował, że podpisał już dekret wzywający wszystkich żołnierzy rezerwowych do służby wojskowej ze wszystkimi tego konsekwencjami. Dotyczy to jedynie osób przydzielonych do rezerwy operacyjnej.

Wyjaśnił, że istnieje konieczność zwiększenia możliwości obronnych armii ukraińskiej, choć dziś nie ma potrzeby „ogólnej mobilizacji”. Ukraiński prezydent ujawnił swoje plany w trakcie wystąpienia we wtorek wieczorem.

Musimy szybko uzupełnić ukraińską armię i inne formacje wojskowe. Jako Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy wydałem dekret o powołaniu rezerwistów w szczególnym okresie – powiedział prezydent Zełenski.

Przymusowy pobór do wojska 2022. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa

Również w Polsce rezerwiści w całym kraju lada moment i z dużym wyprzdzeniem będą otrzymywać wezwania na obowiązkowe szkolenia wojskowe. Pojawiły się wielkie obawy, że wezwania mają związek z wczorajszym atakiem Rosji na Ukrainę. Przymusowy pobór do wojska póki co nam jednak nie grozi.

Wirtualna Polska poinformowała, że na tę chwilę Sztab Generalny Wojska Polskiego mówi jedynie o rutynowych działaniach. Kto może znaleźć się w wojsku? Na pewno osoby, które złożyły przysięgę żołnierską i mają już nadane przydziały mobilizacyjne do jednostek.

Wezwania unikną osoby, które nie odbyły służby wojskowej. Zalicza się do nich np. osoby, które w czasie studiów zostały przeniesione do rezerwy, mają uregulowany stosunek do służby wojskowej, ale nie były w wojsku i nie złożyły przysięgi – czytamy w mediach.

Powołanie do wojska. Polska pobór do wojska. Ustawa o obronie ojczyzny

Według mediów, wezwania do wojska 2022 są już wysyłane do zainteresowanych. Powołanie może otrzymać każdy żołnierz, który został przeniesiony do rezerwy z przydziałem mobilizacyjnym. Niezależnie od tego, czy przebywa np. za granicą, jest przedsiębiorcą, właścicielem firmy lub pracuje w spółce państwowej.

wiczenia są obowiązkowe i praktycznie są nie do uniknięcia. Karty powołań wysyłane są od lutego, aby każdy miał wystarczającą ilość czasu na poukładanie prywatnych i zawodowych spraw. Rezerwistom przysługuje wynagrodzenia za udział w szkoleniach oraz inne świadczenia.

24 lutego zmieniono status do natychmiastowego stawiennictwa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Ich zadaniem miałoby być wsparcie administracji państwowej i samorządów w przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy.

Wojna na Ukrainie. Polskie wojsko w stanie podwyższonej gotowości

Wojsko Polskie od kilku tygodni pozostaje w stanie podwyższonej gotowości w związku z napiętą sytuacją u naszego sąsiada. Minister obrony Mariusz Błaszczak podjął tez decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości armii w niektóych jednostkach wojsk operacyjnych i WOT.

[NA ŻYWO] Inwazja Rosji na wielką skalę. Wojska Putina 55 kilometrów od naszej granicy

wojna na ukrainie data putin

Drugi etap inwazji. Dziś w nocy bombardowanie Kijowa. Wywiad USA ujawnia godzinę ataku