w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Wojna na Ukrainie. Komunikat PKO BP do klientów. Bank nałożył blokadę na część płatności

PKO BP, największy w Polsce bank kontrolowany przez Skarb Państwa, zamieścił ważną informację skierowaną do klientów w związku z sytuacją na Ukrainie.

bankomaty ukraina wojna brak pieniędzy
Fot. Samochód PKO BP przed siedzibą banku, Tomaszów Mazowiecki (województwo łódzkie) licencja: CC0

Największy, kontrolowany przez Skarb Państwa bank w Polsce podjął ważną decyzję w związku z pogarszającą się sytuacją na Ukrainie oraz z powodu nałożonych przez inne kraje sankcji na Rosję. Czy będzie to miało wpływ na klientów w Polsce?

Godziny przelewów PKO BP bez zmian. Czy sankcje wpłyną na klientów?

PKO BP zdecydował się zablokować płatności z 11 dużymi instytucjami finansowymi z Rosji i Białorusi. Od teraz nie ma możliwości wykonania przelewów do posiadaczy konto w banku Sberbank. Dodatkowo instytucja nie realizuje obecnie przelewów w rublach.

To ważna decyzja zwiazana z sytuacją na Ukrainie. W ostatnich dniach Stany Zjednoczone wraz z krajami Unii Europejskiej nałożyły sankcje na Rosję, które wykluczyły wszystkie rosyjskie banki z systemu SWIFT. To oznacza całkowite odcięcie tego kraju od systemu finansów międzynarodowych.

Blokada dotyczy przelewów do banków zgodnie z listą:

 • Belinvestbank
 • Sber Bank Rosja
 • Sber Bank Białoruś
 • Bank Dabrabyt
 • VTB Bank Belarus
 • PSB Bank Promsvyazbank
 • Bank Otkrytie
 • Sberbank CZ
 • Sovcombank
 • Novikombank
 • Vnesheconombank.

PKO BP. Sesje wychodzące i przychodzące bez zmian w polskiej walucie

PKO BP rozpoczęło też szeroko zakrojoną akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy. Osoby te mogą w łatwy sposób otwierać konta w tym banku. Dodatkowo wszyscy zostaną zwolnieni z wszelkich opłat za ich prowadzenie na okres jednego roku.

Nadal można realizować szybkie przelewy do Kredobanku i zlecenia przelewów do innych banków ukraińskich. – Mamy nadzieję, że tym gestem, choć odrobinę pomożemy naszym sąsiadom z Ukrainy w tym trudnym dla nich czasie – czytamy w oficjalnym komunikacie banku PKO BP.

Zachowajmy spokój. Gotówki nie brakuje!

Bank PKO BP obserwujem zwiększone zainteresowanie wypłatami gotówki zarówno w oddziałach, jak i w bankomatach. PKO Bank Polski jest dobrze przygotowany na tę sytuację, podobna miała już miejsce na początku 2020 r. tuż po wybuchu pandemii COVID-19.

Bank dysponuje odpowiednimi zasobami gotówki i w większości oddziałów oraz bankomatów jest ona dostępna na bieżąco. W niektórych lokalizacjach, gdzie popyt na gotówkę jest szczególnie wysoki, przejściowo, do momentu dostarczenia jej kolejnego transportu, wypłata gotówki może być utrudniona.

Są to jednak sytuacje, które mają charakter lokalny i krótkotrwały, a ich jedynym powodem są ograniczenia logistyczne.

putin ucieka ural bunkier

PILNE. Rosyjskie bombowce w gotowości. Mają odciąć Ukrainę od pomocy z USA i UE

wojna rossmann ukraina

Wojna na Ukrainie. Drogerie Rossmann podjęły ważną decyzję dla klientów z Polski