w , ,

Wojna na Ukrainie. Drogerie Rossmann podjęły ważną decyzję dla klientów z Polski

Decyzja ta wpłynie na asortyment produktów w drogeriach tej sieci. Zapadła z powodu inwazji Rosji na Ukrainę.

wojna rossmann ukraina
Fot. milleniumhall (screen)

Firma Rossmann nie chce w żaden sposób wspierać producentów z Rosji, których podatki – zasilając rosyjski budżet – mogą być również przeznaczane na cele związane z atakiem na Ukrainę.

Rossmann wycofuje wszystkie rosyjskie produkty ze swoich drogerii

Dlatego w trybie natychmiastowym zdecydowaliśmy o zdjęciu z półek naszych drogerii 52 artykułów wyprodukowanych bezpośrednio w Rosji (decydującym czynnikiem był EAN wskazujący na Rosję jako kraj pochodzenia) oraz 101 produktów polskiego dystrybutora (chodzi o markę Natura Siberica, dostarczającą kosmetyki na licencji rosyjskiej spółki Natura Siberica LTD).

Odpowiadamy też w ten sposób na docierające do nas sugestie od klientów, którzy chcą mieć pewność, że robiąc zakupy w naszych sklepach, w żaden sposób nie będą wspomagać rosyjskiej agresji.

Rossmann dołącza do innych znanych marek, które nie chcą identyfikować się z Rosją i tym, co robi na Ukrainie. Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, sieć dyskontów Netto również zdecydowała się na wycofanie ze sprzedaży produktów pochodzenia rosyjskiego oraz białoruskiego.

Atak Rosji na Ukrainę sprawił, że społeczeństwo oczekuje od firm handlowych, że rosyjskie produkty znikną z półek. Można mówić o swoistym bojkocie. Również Izba Gospodarczo-Handlowa Rynku Spożywczego podała w oświadczeniu, że poinformowała wszystkie podmioty z Białorusi i Rosji o zakończeniu współpracy.

Źródło: biuro prasowe Rossmann

bankomaty ukraina wojna brak pieniędzy

Wojna na Ukrainie. Komunikat PKO BP do klientów. Bank nałożył blokadę na część płatności

rosyjski samolot nad polską

Rosyjski samolot nad Polską? Leciał w okolicach Warszawy. Jest komentarz Urzędu Lotnictwa Cywilnego