w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

PILNE. Rosyjskie bombowce w gotowości. Mają odciąć Ukrainę od pomocy z USA i UE

Mimo trwających na granicy Ukrainy i Białorusi rozmów o pokoju i zawieszeniu broni, ataki nie ustają, a wręcz nasiliły się. Docierają do nas coraz gorsze doniesienia.

putin ucieka ural bunkier
Walerij Gierasimow i Siergiej Szojgu. Fot. Twitter / Cezary Faber

Najwyższe dowództwo wojskowe Rosji nakazało loty ciężkich bombowców strategicznych w celu zablokowania dotarcia amerykańskiej i europejskiej pomocy wojskowej na Ukrainę, zgodnie z oświadczeniem ministerstwa obrony Federacji Rosyjskiej.

Putin ucieka? Putin na Uralu w bunkrze. Rosja nasila ataki i grozi bombowcami oraz bronią atomową

Mimo trwających na granicy Ukrainy i Białorusi rozmów o pokoju i zawieszeniu broni, ataki nie ustają, a wręcz nasiliły się. Rosja zaczęła rozmieszczać więcej wojskowych oddziałów rezerwowych na Ukrainie i wokół niej. Rosja również zaopatruje wojska w amunicję i paliwo, po tym jak amerykańscy urzędnicy powiedzieli wczoraj, że problemy logistyczne spowolniły postępy wojsk Putina.

Rosja prawdopodobnei wkrótce rozpocznie dalsze ataki rakietowe i lotnicze na stolicę Ukrainy, czyli Kijów, a także na kluczowe miasta oraz na wybrzeża Morza Czarnego i Morza Azowskiego, aby umożliwić łatwiejsze ataki z powietrza i desantu. Równolegle Putin dąży do wywarcia „presji psychologicznej” na Ukrainę.

Obecnierosyjskie wojska i grupy sabotażowe plądrują, rabują ukraińskie banki i napadają na prywatne mieszkania w poszukiwaniu jedzenia, ubrań i pieniędzy.

Walerij Geriasimow. Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji zwolniony?

W mediach pojawiają się też pogłoski o dymisji szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji Walerija Gierasimowa, który współpracuje z Putinem od 2012 roku.

Informację o rzekomej dymisji ujawnił Alexander S. Vindman, emerytowany podpułkownik armii USA i były dyrektor ds. europejskich w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych. Informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Na pomoc Rosji prawdopodobnie przyjdzie też armia Łukaszenki. Białoruskie wojsko obecnie zbiera się w okolicach Brześcia. Pojawiły się zdjęcia sporego konwoju, który zmierza w stronę granicy z Ukrainą. Brześć znajduje się tuż przy granicy z Polską.

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell przekazał, że Rosja zamierza rozmieścić broń jądrową na Białorusi. „To bardzo niebezpieczny ruch” – zaznaczył w rozmowie z mediami.

Prezydent Ukrainy tworzy armię zagranicznych ochotników

Ukraina ogłosiła, że jest na etapie formowania armii zagranicznych ochotników. Jak twierdzi gen. Mieczysław Gocuł, były szef Sztabu Generalnego, polscy politycy powinni w trybie pilnym wydać rozporządzenie uproszczające te procedury i stwarzające warunki dla chętnych osób z Polski.

O całej inicjatywie poinformował media ukraiński prezydent. Zaprosił on wszystkich, którzy chcą „przyłączyć się do oporu wobec rosyjskiego okupanta i obrony bezpieczeństwa światowego„.

Zgodnie z polskim prawem, chętni Polacy mogą służyć w zagranicznych jednostkach. Wymagana będzie jednak zgoda ministra obrony narodowej.

Klub PSL złoży wniosek o umożliwienie obywatelom Polski służby w tworzonym na Ukrainie Legionie Międzynarodowym. W środę Sejm zajmie się ustawą o obronie ojczyzny. Sprawa służby w ukraińskiej formacji ma być zgłoszona w ramach poprawek do tej ustawy.

putin zaatakuje polskę

Broń nuklerana. Rosja gotowa do ataku. Wszystkie siły jądrowe Putina w stanie gotowości

bankomaty ukraina wojna brak pieniędzy

Wojna na Ukrainie. Komunikat PKO BP do klientów. Bank nałożył blokadę na część płatności