w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Morawiecki znów rozda pieniądze. 1200 zł miesięcznie dla każdego! Co trzeba zrobić, by je dostać?

Rząd w drugim tygodniu marca wprowadzi tarczę antyputinowską. To projekt, który zakłada wprowadzenie nowego dodatku w wysokości 1200 zł miesięcznie.

1200 zł ukraina uchodźcy
Fot. YouTube / KPRM

Premier Mateusz Morawiecki, w związku z sytuacją na granicy i dużą liczbą uchodźców z Ukrainy, zaproponował uchwalenie nowej ustawy, która zagwarantuje pieniądze za pomoc osobom uciekającym przed wojną.

Nawet 1200 zł miesięcznie od rządu. Co trzeba zrobić?

Jeśli ktoś przyjmie uchodźców wojennych z Ukrainy, dostanie od państwa np. 40 zł dziennie za każdą przyjętą osobę. Środki będzie można wydać na wyżywienie i inne potrzeby. O nowej ustawie powiedział dziś w trakcie wywiadu w Polsat News premier rządu Mateusz Morawiecki.

W sumie wsparcie wyniesie nawet 1200 zł miesięcznie na każdego uchodźcę. Warunkiem jest, aby Polak przyjął taką osobę pod swój dach. Media pytały szefa rządu o nowe rozwiązania, które umożliwią opanować sytuację zwiazaną z setkami tysięcy osób, które uciekły przed inwazją Rosji.

Tarcza antyputinowska. Wojna na Ukrainie trwa już 9 dni. Setki tysięcy osób uciekło przed nią do Polski

Teraz jest wojna na Ukrainie, gigantyczne zagrożenie ze strony Putina dla Ukrainy, ale w związku z tym dodatkowe zagrożenia dla Europy rozchodzą się i po Polsce, i po Niemczech, i po innych krajach – powiedział premier Morawiecki w Polsat News.

Premier oczekuje, że wprowadzona zostanie w Polsce „tarczę antyputinowską”. Będzie ona dotyczyła całej gospodarki w cieniu wojny. To oznacza, że znajdą się w niej zapisy dotyczące wzrostu gospodarczego, stóp procentowych czy inflacji lub ochrony polskiego złotego.

Przepisy powinny pojawić się w Sejmie na początku przyszłego tygodnia. Rząd zaproponuje wspomniane 40 zł dziennie dodatku dla każdego Polaka, jeśli zdecyduje się na przyjęcie uchodźcy pod swój dach.

Biorąc pod uwagę liczbę uchodźców, taki program może kosztować rząd nawet 15 mld zł rocznie.

Źródło: Polsat News

merch influencer

Kto to jest merch influencer i kto może nim zostać?

vitay 30 groszy flota orlen limity tankowania

Orlen. Nowe limity tankowania na wszystkich stacjach. Kierowcy muszą być tego świadomi