w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Orlen. Nowe limity tankowania na wszystkich stacjach. Kierowcy muszą być tego świadomi

Od czterech dni na wszystkich stacjach beznynowych Orlen obowiązują nowe limity tankowania. Koncern zdecydował się na taki ruch, bo wcześniej na wielu stacjach brakowało paliwa.

vitay 30 groszy flota orlen limity tankowania
Fot. Orlen (biuro prasowe)

Ceny paliwa w naszym kraju biją rekordy. Kierowcy zmartwieni są tym faktem, dlatego od wielu tygodni starają się tankować pod korek. W internecie widać było wiele zdjęć stacji, pod którymi ustawiały się gigantyczne kolejki.

Orlen. Limity tankowania od 8 marca zostały zmienione

Kierowcy wystraszeni kosmicznie rosnącymi cenami paliw, a czasami nawet ich całkowitym brakiem, postanowili zgromadzić zapasy. Stąd te długie kolejki czy kartki o limitach na wielu stacjach Orlen. Przyczyną była między innymi sytuacja na Ukrainie i związana z tym niepewność.

Ludzie dodatkowo wystraszeni doniesieniami mediów o tym, co dzieje się na stacjach, dodatkowo nakręcali panikę. Zupełnie niepotrzebnie. Mimo wszystko zarząd Orlenu stwierdził, że należy wprowadzić limity, aby paliwa starczyło dla każdego. Nowe zasady obowiązują od 8 marca do odwołania.

Inwazja Rosji na Ukrainę zapoczątkowała wielki szturm Polaków na stacje paliw. Podobnie było, gdy w sieci zalała nas fala dezinformacji na początku epidemii koronawirusa. Wówczas Polacy ruszyli do sklepów czyszcząc półki z papieru toaletowego, makaronu czy ryżu.

Nie da się ukryć, że część stacji paliw podniosła celowo ceny, aby wykorzystać sytuację. To – zgodnie ze słowami prezesa Orlenu – doprowadziło do kolejnych zwyżek.

Ceny paliw rosną w rekordowym tempie

Ceny na dystrybutorach powodują u Polaków prawdziwy zawrót głowy. Zmieniają się one bardzo dynamicznie i nikt nie jest w stanie powiedzieć, ile jutro będzie kosztował litr beznyny. Na niektórych stacjach trzeba zapłacić ponad 7 zł. Eksperci od rynku paliwowego twierdzą, że to jeszcze nie koniec.

Od 8 marca nie będzie już możliwości robienia takich zapasów paliwa. Orlen wprowadził nowe limity na jednorazowe tankowanie, by uniknąć braków. Do odwołania będą obowiazywały ograniczenia tankowania w ilości:

  • 50 litrów w przypadku auta osobowego (60 litrów do zbiornika zewnętrznego w przypadku posiadania karty, która do tego upoważnia);
  • 100 litrów w przypadku samochodów dostawczych (do 3,5 tony);
  • 300 litrów – limit dotyczący maszyn rolniczych lub np. budowlanych;
  • 500 litrów – ciężarówki i autokary.

Z przyczyn oczywistych powyższe limity nie będą dotyczyć służb mundurowych, czyli policji lub wojska. Mogą one tankować bez ograniczeń.

1200 zł ukraina uchodźcy

Morawiecki znów rozda pieniądze. 1200 zł miesięcznie dla każdego! Co trzeba zrobić, by je dostać?

jaworow ukraina ostrzał atak

PILNE! Rosjanie zaatakowali Jaworów. Ostrzał rakietowy 29 km od Polski. Nie żyje 35 osób