w ,

Siergiej Szojgu miał zawał serca. Rosyjski minister obrony narodowej ma przechodzić rehabilitację

mitrij Pieskow, rzecznik Kremla, całkowicie zaprzeczył, by Szojgu miał jakiekolwiek problemy ze zdrowiem. W sieci krąży zdjęcie, które zostało wcześniej przerobione w programie graficznym.

szojgu zawał

Światowe media donoszą, że powodem tajemniczego zniknięcia rosyjskiego ministra obrony narodowej Siergieja Szojgu z przestrzeni publicznej ma być zawał serca. O tym fakcie poinformował między innymi Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy.

Siergiej Szojgu w szpitalu? Szef rosyjskiego MON podobno miał zawał serca

Siergiej Szojgu w trakcie wojny na Ukrainie nagle zniknął. Nikt nie widział go w mediach ani na żadnych spotkaniach od połowy marca. Kreml próbował tłumaczyć nieobecność szefa rosyjskiego MON natłokiem obowiązków i brakiem czasu na medialną aktywność.

Dodatkowo Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla, całkowicie zaprzeczył, by Szojgu miał jakiekolwiek problemy ze zdrowiem. Jak ujawnił w mediach społecznościowych Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy, do problemów z sercem miało dojść w trakcie spotkania z Putinem tuż po tym, jak ten oskarżył go o „całkowitą klęskę” inwazji na Ukrainę.

Zdjęcie ze spotkania Szojgu jest zmanipulowane?

Szojgu ma być rzekomo w trakcie rehabilitacji i spędza ten czas w Głównym Wojskowym Szpitalu Klinicznym imienia Burdenki w Moskwie. Media w Rosji, znane z manipulacji, twierdzą, że Szojgu pojawił się podczas spotkania z kierownictwem Ministerstwa Finansów.

Zamieszczono w sieci zdjęcie z tego spotkania, które było edytowane w programie do obróbki zdjęć. W trakcie rzekomego spotkania Szojgu miał powiedzieć, że koniecznością jest dalsze utrzymanie gotowości bojowej sił jądrowych. Nie wiadomo jednak, czy nie jest to tylko reakcja Kremla na doniesienia o ataku serca.

PILNE. Awaryjne lądowanie samolotu z Andrzejem Dudą. Powodem przyczyny techniczne

dmuchane zjeżdżalnie wynajem

Czy dmuchane zjeżdżalnie są bezpieczne?