w , ,

Czy dmuchane zjeżdżalnie są bezpieczne?

Cieszą się ogromną popularnością podczas imprez plenerowycDmuchane zjeżdżalnie to częste atrakcje podczas różnego rodzaju świąt, imprez lokalnych czy festynów rodzinnych. Aby nasze dziecko mogło korzystać z nich bezpiecznie, należy zadbać o kilka ważnych aspektów.h, pikników czy jako instalacje w ośrodkach wypoczynkowych lub rekreacyjnych.

dmuchane zjeżdżalnie wynajem
Fot. materiały partnera

Dmuchane zjeżdżalnie to ulubione atrakcje dla dzieci. Cieszą się ogromną popularnością podczas imprez plenerowych, pikników czy jako instalacje w ośrodkach wypoczynkowych lub rekreacyjnych. Jak zatem zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy na tego typu konstrukcjach?

Co wpływa na bezpieczeństwo dmuchanych zjeżdżalni?

Całe wyposażenie dmuchanych parków wodnych musi przejść wszelkie niezbędne atesty, które dopuszczają konstrukcję do użytku przez odpowiednie grupy wiekowe. Jednym z aspektów, który wpływa na bezpieczeństwo zarówno najmłodszych, jak i starszych klientów jest elastyczność ścian dmuchanych zjeżdżalni. Muszą one być również odpowiednio śliskie, aby skóra dzieci nie ulegała odparzeniom i podrażnieniom.

Aby instalacja była całkowicie bezpieczna, najważniejszym jej punktem jest montaż. Ekipa powinna z pełną starannością zabezpieczyć wszystkie ruchome elementy i przymocować trwale to, co może zagrażać odczepieniem się. Chodzi tu również o odporność na silne podmuchy wiatru, które mogłyby unieść konstrukcję w powietrze. Jako inwestorzy powinniśmy temu zapobiegać już w pierwszych fazach składania konstrukcji.

Kolejnym ważnym punktem jest ulokowanie atrakcji. Najważniejsze jest, aby stały one z dala od trakcji elektrycznych czy słupów wysokiego napięcia. Dodatkowo niebezpieczna jest również bliskość wysokich budynków oraz jezdni, szczególnie tras szybkiego ruchu. Wszelkie materiały, z których wykonana jest konstrukcja, powinny być najwyższej jakości, a elementy muszą być dobrze przyczepione do podłoża.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

Dmuchane zjeżdżalnie to częste atrakcje podczas różnego rodzaju świąt, imprez lokalnych czy festynów rodzinnych. Aby nasze dziecko mogło korzystać z nich bezpiecznie, należy zadbać o kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim warto pilnować, czy dzieci wchodzą na zjeżdżalnię pojedynczo. Jest to bardzo istotne, ponieważ wspólne zjeżdżanie może skończyć się bolesnym zderzeniem, które zepsuje całą zabawę.

Zanim pozwolimy maluchowi na skorzystanie ze zjeżdżalni, powinniśmy sprawdzić, czy podłoże jest przystosowane do uniesienia tego typu konstrukcji. Musi ono być płaskie i w miarę możliwości twarde. Dodatkowo zawsze sprawdzajmy czystość tego rodzaju rozrywek. Korzysta z nich wiele dzieci, dlatego powinny być regularnie czyszczone i dezynfekowane.

Kolejnym ważnym punktem jest oczywiście rozsądne korzystanie z rozrywek. Niebezpieczne zachowania jak robienie salta czy skakanie z wysokości jest oczywiście zakazane. Powinniśmy przestrzegać przed nimi nasze dzieci i pod żadnym pozorem nie zachęcać do tego rodzaju rywalizacji.

Podczas zabawy na zjeżdżalniach dmuchanych nie należy spożywać jedzenia, szczególnie niebezpieczne są lizaki, ze względu na wystające patyczki.

Jeśli chcemy zabezpieczyć skórę naszego malucha, warto zadbać o ubranie go w długie spodenki i skarpety. Zapobiegną one powstawaniu niebezpiecznych otarć czy infekcji. Skóra dziecka nie będzie się też przyklejać do materiału, dzięki czemu ślizganie stanie się bardziej komfortowe dla malucha.

Jakie są najczęstsze urazy maluchów na zjeżdżalniach dmuchanych?

Najczęściej występujące podrażnienia podczas zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach to otarcia skóry. Ma na nie wpływ nieodpowiednie ubranie oraz wysoka temperatura. Szczególnie w gorące dni powinniśmy zadbać o nakrycie głowy dziecka, aby zapobiec przegrzaniu. Może ono powodować omdlenia i osłabienie malucha.

szojgu zawał

Siergiej Szojgu miał zawał serca. Rosyjski minister obrony narodowej ma przechodzić rehabilitację

amerykański dron nad polską

Gigantyczny wojskowy dron od wielu godzin lata nad Polską. Można obserwować go przez internet