w , ,

Jakie buty dla dziecka? 3 błędy, których należy bezwzględnie unikać

Zakup najlepszych butów dla dziecka to trudne zadanie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i marek, przez co wybór właściwych staje się bardzo ciężki.

jakie buty dla dziecka które zaczęło chodzić

W tym artykule podpowiemy, jak wybierać obuwie, aby nie popełnić błędu. Zastanowimy się również, jak dobrać buciki dla niemowląt, bo to bardzo istotne, by od najmłodszych lat dbać o stopę maluszka, żeby ta prawidłowo się rozwijała.

Jakich błędów należy unikać przy wyborze butów dziecięcych? Jakie buty dla dziecka, które zaczyna chodzić?

Stopy niemowląt są niezwykle delikatne i wymagają nieco więcej uwagi niż dorosłych. Buty powinny być więc wygodne i dobrze leżeć, nie być za ciasne ani za luźne. W końcu stopa jest najważniejszą częścią ciała człowieka i nie należy o tym zapominać już od pierwszych dni maluszka.

Stopa to złożona konstrukcja, która podtrzymuje ciężar całego ciała i pomaga utrzymać równowagę. A stopy dzieci mają bardzo wiele potrzeb, bo cały czas się kształtują i rozwijają. Bucik powinien być wygodny i dobrze leżeć, ale jednocześnie musi też chronić stopę dziecka w kontakcie z podłożem.

Nie kupuj za ciasnych butów

Najlepszym sposobem na dobranie odpowiednich butów dla dziecka jest poświęcenie czasu na dokładne zmierzenie jego stopy – możesz to zrobić nawet w domu za pomocą obrysu lub udając się do sklepu, gdzie taka usługa jest wykonywana.

Decydując się na buty, najlepiej kupić o jeden rozmiar większy od tego, czego Twoje dziecko będzie aktualnie potrzebować. W ten sposób zostaje trochę miejsca na dalszy wzrost stópki, a but nadal będzie wygodny.

Co należy podkreślić szczególnie, obuwie dla niemowląt i dzieci bardzo się zmieniło w ciągu ostatniej dekady. Obecnie można znaleźć buty, które są nie tylko wygodne, ale także bezpieczne i zdrowe dla stóp Twojego dziecka.

Pełne obuwie wybieraj o 10 mm większe, gdyż stopy malucha stale rosną w trakcie użytkowania butów i przesuwają się w czasie chodzenia. Jeśli natomiast chodzi o sandałki, kupuj je o 5 mm większe, aby podczas chodzenia palce nie stykały się z podłożem.

Weź także pod uwagę, że wraz ze wzrostem dziecka jego stopa zmienia kształt. Staje się szersza z dłuższą piętą i węższymi palcami. W związku z tym rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na szerokość bucika swojego dziecka.

Nie ignoruj wieku maluszka

Gdy masz już wymiary, możesz poszukać butów, które im odpowiadają. Powinieneś także wziąć pod uwagę sposób chodzenia i sposób poruszania się malucha. Najlepszym sposobem na to jest obserwowanie go, gdy nosi buty w domu lub w sklepie. Pomoże Ci to określić, czy te buty rzeczywiście będą wygodne.

Buty dziecięce to jeden z najważniejszych zakupów, jakich dokonujesz jako rodzic. Są inwestycją w przyszłość Twojego dziecka, która pomoże mu rosnąć  zdrowo.

Co ważne, stopy dziecka są tak samo indywidualne, jak odciski palców. W miarę wzrostu zmienia się również kształt i rozmiar ich stóp. Oznacza to, że trzeba zmierzyć stopę w różnym wieku i dobrze zrozumieć, jak stopa rośnie. Zrezygnuj z przekazywania dziecku butów po rodzeństwie, gdyż każda stopa jest inna, a but już dopasowany do innego właściciela, będzie deformował stopę kolejnego.

Nie wybieraj butów złej jakości

Obecnie wielu rodziców poszukuje najlepszych materiałów na zakup obuwia dziecięcego. Dbają o zdrowie i bezpieczeństwo swojego dziecka. Istnieje wiele różnych rodzajów materiałów buty dla dzieci, jednak najlepiej gdy dorastają, zainwestować w prawdziwą skórę.

Skóra jest jednym z najpopularniejszych rodzajów materiałów obuwniczych, ponieważ jest przede wszystkim wytrzymała i oddychająca. Ten materiał jest również popularny, ponieważ jest miękki i elastyczny, łatwo dopasowuje się do stopy.

Z jakich materiałów dostępne są buty dla najmłodszych? Jakie buty dla dziecka na wiosnę?

  • Buty skórzane są najdroższym rodzajem obuwia, ale też najtrwalszym i długowiecznym. Zapewniają duży komfort na co dzień.
  • Buty ze skóry syntetycznej są tańsze od prawdziwej skóry, ale nadal niezwykle trwałe.
  • Buty z tkaniny są tańsze niż prawdziwa skóra lub skóra syntetyczna, ale nie są tak trwałe i praktyczne.
  • Plastikowe buty są najtańszym rodzajem butów, jakie możesz kupić dla swojego dziecka, a także najmniej wytrzymałym i zdecydowanie najmniej wygodnym.

Weź pod uwagę, że obuwie dziecięce to nie tylko kwestia praktyczności. Mogą również być wyrazem potrzeb Twojego dziecka, dlatego posiadają różne kroje i występują w wielu różnych stylach:

  • Miękkie skórzane buty są idealne zwłaszcza dla pierwszych kilku miesięcy życia, kiedy dziecko dopiero uczy się chodzić.
  • Dla bardziej żądnych przygód niemowlaków dostępne są buciki z gumową podeszwą, które zapewniają doskonałą przyczepność na śliskich nawierzchniach i gwarantują, że w razie przewrócenia się, nic mu się nie stanie.
  • Wsuwane buty ze skóry i zamszu ułatwiają rodzicom ich zakładanie i zdejmowanie, nawet mając do czynienia z bardzo ruchliwym maluchem.

Artykuł został przygotowany przez Sklep olalaKids z odzieżą niemowlęcą i dziecięcą.

jak nie dać się zmanipulować

Nie daj się zhakować! Stosuj te 4 rady, aby się uchronić przed cyberprzestępcami

samoloty wojskowe nad polską dzisiaj

Potężny superbombowiec krąży nad Polską. To amerykański B-52. Jak zobaczyć go przez internet?