w ,

Na czym polega stomatologia estetyczna? Ujawniamy, dlaczego warto się nią zainteresować

W najprostszym ujęciu są to zabiegi, które wykorzystują wiele dziedzin stomatologii, a ich nadrzędnym celem jest przywrócenie ludziom pięknego, a także estetycznego i zdrowego uśmiechu.

stomatologia estetyczna co to
Fot. materiały partnera

Wielu osobom marzy się piękny uśmiech, który podziwiać można między innymi u gwiazd dużego ekranu. Na szczęście osiągnięcie białych, prostych i zdrowych zębów jest możliwe u każdego i wbrew pozorom nie są potrzebne spore nakłady finansowe. W odpowiedzi na opisywane zapotrzebowanie powstała bowiem stomatologia estetyczna.

Stomatologia estetyczna – co to jest?

W najprostszym ujęciu są to zabiegi, które wykorzystują wiele dziedzin stomatologii, a ich nadrzędnym celem jest przywrócenie ludziom pięknego, a także estetycznego i zdrowego uśmiechu.

Dobra klinika, w którym świadczona jest stomatologia estetyczna wykorzystuje najlepsze, sprawdzone i wyłącznie certyfikowane materiały, narzędzia, a także technologie. Dzięki temu możliwa jest nie tylko obsługa pacjentów na najwyższym światowym poziomie, ale również trwałe i szybko pojawiające się rezultaty zabiegów

Stomatologia estetyczna – jakie zabiegi są najczęściej wykonywane?

Przykładowe zabiegi, jakie warto wymienić to:

  • ortodoncja,
  • wybielanie zębów za pomocą nakładek,
  • wybielanie zębów za pomocą lampy,
  • skaling zębów,
  • piaskowanie zębów,
  • licówki.

Stomatologia estetyczna, tak jak w przypadku oferty https://www.unidentunion.pl/leczenie/stomatologia-estetyczna, bardzo często idzie w parze z korygowaniem wad zgryzu przy pomocą aparatów ortodontycznych.

Niewątpliwie, aby uzyskać zdrowy i piękny uśmiech, konieczne jest posiadanie odpowiedniego zgryzu. Dostępne na rynku aparaty ortodontyczne to na przykład plastikowe nakładki, praktycznie niewidoczne dla osób z zewnątrz.

Wybielanie zębów za pomocą nakładek polega na korzystaniu w swoim domu ze specjalnych nakładek wybielających, które stomatolog zamawia po wykonaniu odlewu zębów. W stomatologii estetycznej ważne jest bowiem nie tylko zachowanie prawidłowego zgryzu, ale również kolor zębów.

Wybielać zęby można także za pomocą lampy. W ten sposób istnieje możliwość uzyskania pięknej barwy uzębienia już po jednej wizycie. Stomatolog w trakcie tego zabiegu nakłada specjalny preparat, który pod wpływem działania lampy wybiela zęby pacjenta.

Skaling to usuwanie kamienia nazębnego z okolic szyjek zębowych. Dzięki temu specjaliści stomatologii estetycznej mogą łatwo poprawić wygląd uzębienia, a także sprawić, że nie pojawią się u pacjentów choroby dziąseł.

Piaskowanie zębów to z kolei zabieg stosowany przy bardzo dużym nagromadzeniu kamienia nazębnego. Dodatkowo pozwala on pozbyć się większych przebarwień. Piaskowanie zębów to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.

Warto pamiętać także o licówkach, czyli zabiegu polegającym na zmianie kształtu uzębienia. Wbrew pozorom nie jest to zabieg inwazyjny, a można dzięki niemu na przykład wyrównać zęby lub uzupełnić skruszenia.

Stomatologia estetyczna – dlaczego warto?

Przede wszystkim zabiegi, z których można skorzystać nie wymagają długiej rekonwalescencji. Dodatkowo są zwykle bardzo mało inwazyjne, a co za tym idzie, nie ma ryzyka pojawienia się jakichkolwiek komplikacji.

Zdecydowaną zaletą estetycznej stomatologii jest możliwość uzyskania pięknych, zdrowych i białych zębów, co doskonale wpływa także na samopoczucie psychiczne i wizerunek.

Materiał powstał przy współpracy ze stomatolog Szczecin

ewa krawczyk rocznica śmierci krawczyka grób grotniki

Rok temu zmarł Krzysztof Krawczyk. Jego żona zrobiła nad grobem coś, co wyciska łzy

wrocław F16 nad wrocławiem

Wrocław. Potężny huk przeraził mieszkańców miasta i okolicznych wsi. „Co to do cholery było?”