w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Wrocław. Potężny huk przeraził mieszkańców miasta i okolicznych wsi. „Co to do cholery było?”

W ostatnią niedzielę, tj. 3 kwietnia, mieszkańcy Wrocławia zostali wystraszeni przez wyjątkowo głośny huk. Dziś wiemy już, co tamtego dnia się wydarzyło.

wrocław F16 nad wrocławiem
Fot. Jednozgloskowiec - Praca własna (CC BY-SA 3.0) / opracowanie własne

Mieszkańcy Wrocławia 3 kwietnia wpadli w panikę. Zajęci weekendowym wypoczynkiem nagle przerażeni zostali ogromnym hukiem. Do zdarzenia doszło przed godziną 15. Łomot słyszany był głównie w zachodniej części miasta, choć narzekali również obywatele mieszkający w okolicznych miejscowościach.

Wrocław. Dwa ogromne huki przerwały niedzielny relaks

Nie tylko mieszkańcy pięknego Wrocławia, ale też z miejscowości w pobliżu Środy Śląskiej, zostali w ostatnią niedzielę 3 kwietnia mocno wystraszeni. Weekendową sielankę i ciszę przerwały dwa ogromne huki. Na Facebooku można było zauważyć strach.

Niedzielny relaks został przerwany nagle przez dwa niezwykłe huki. Skarżyli się nie tylko obywatele Wrocławia, ale też okolicznych Stabłowic. Łomot słychać było także w Żermikach, Złotnikach, a nawet w Leśnicy i na Psim Polu.

Dodatkową panikę nakręciło to, co wydarzyło się później. Szyby w oknach trzęsły się, a w samochodach w wielu rejonach miasta włączył się autoalarmy. Na portalach społecznościowych spanikowani wrocławianie pytali wprost: „Co to do cholery było?

Na wyjaśnienie nie trzeba było długo czekać. Okazało się, że strach u obywateli wywołały nisko przelatujące myśliwce F-16. Niektórzy skarżyli się, że mało brakowało, a z szyb w blokach nic by nie zostało. Samoloty tego typu z reguły bez powodu nie latają w ten sposób, by nie wywołać szkód.

F-16 nad Wrocławiem poważnie wystraszyły ludzi

Osoby bardziej przyzwyczajone do przelotów samolotów bojowych od razu rozpoznały nietypowy dźwięk. Był to moment przekroczenia prędkości dźwięku.

Temu momentowi towarzyszy właśnie ogromny hałas. To oznacza, że F-16 musiały lecieć z prędkością naddźwiękową, czyli większą, niż 1225 km na godzinę.

Bardziej dociekliwi mieszkańcy Wrocławia stwierdzili, że samoloty musiały zostać wezwane, bo doszło do sytuacji awaryjnej. Część z nich podejrzewała, że mogło dojść do naruszenia przestrzeni powietrznej naszego kraju przez obce samoloty.

To wszystko, co wiemy na ten temat, bo nie wolno nam wiedzieć więcej. Wszelkie informacje na temat bieżących działań wojsk są tajne.

Aktualnie na terenie całego kraju odbywa się działalność Sił Zbrojnych RP, również, bardzo intensywnie w kooperacji z sojusznikami. Szczegóły owej działalności, a szczególnie przemieszczeń i tras przelotów, w związku a aktualną sytuacją, a że względów bezpieczeństwa, nie będą podawane do wiadomości publicznej. Siły Zbrojne RP, pomimo wysokiej intensywności działań, przykładają duża wagę do przestrzegania procedur lotów, a także do tego, aby wszelka prowadzona działalność nie była uciążliwa dla ludności – poinformowała mjr Adriana Wołyńska z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, cytowana przez Radio ZET.

stomatologia estetyczna co to

Na czym polega stomatologia estetyczna? Ujawniamy, dlaczego warto się nią zainteresować

PILNE. Nie żyje ważny rosyjski polityk. Namawiał Putina, by zacząć III wojnę światową