w , ,

Powiększanie ust. Jak długo utrzymuje się opuchlizna i jak sobie z nią radzić?

Kwas hialuronowy jest preparatem bezpiecznym i naturalnym, jednak nie powinno się go stosować bez ograniczeń. Każdorazowo o wszystkim decyduje lekarz.

opuchlizna po zabiegu kwasem hialuronowym powiększanie ust
Fot. materiały partnera

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to popularny zabieg medycyny estetycznej, dzięki któremu można nie tylko powiększyć, ale również modelować usta. Wiele pań chce poprawić wielkość warg, a także ich kształt. Kwas hialuronowy pozwala na ukrycie mankamentów urody — stosuje się go np. w celu zlikwidowania smutnego wyrazu twarzy, który jest związany z opadającymi kącikami ust.

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania ust jest bezpieczny i pacjentka kliniki medycyny estetycznej po wykonaniu powiększania może udać się do domu. Do wstrzykiwania w usta kwasu hialuronowego zawsze kwalifikuje lekarz, który określi czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Na usta nakłada się krem znieczulający, a po kilku minutach lekarz przy pomocy igły lub cienkiej kaniuli wstrzykuje kwas hialuronowy w usta. Preparat ma postać żelu, dzięki czemu łatwo się rozprowadza i nadaje ustom pożądany kształt – o ile tylko jest umiejętnie wstrzykiwany.

Podczas powiększania ust konieczne jest wykonanie nawet kilkunastu nakłuć, dzięki czemu preparat zapewnia naturalny wygląd ust — mimo zastosowania preparatu znieczulającego, pacjentka może odczuwać ból. Jest to związane z silnym ukrwieniem ust. Na szczęście ból nie jest tak duży, by nie można było wytrzymać zabiegu powiększania.

Jak duża jest opuchlizna po zabiegu kwasem hialuronowym?

Wiele kobiet decydujących się na powiększanie ust są załamane efektami zabiegu – bezpośrednio po zakończeniu wstrzykiwania kwasu, usta są mocno napuchnięte, a w wypadku uszkodzenia naczynia krwionośnego może pojawiać się miejscowy obrzęk i niewielki krwiak.

Jest to związane z przerwaniem ciągłości tkanek – w końcu wstrzykiwanie preparatu pod skórę nie jest całkowicie nieinwazyjne. Obrzęk ust może utrzymywać się przez około 7-10 dni po wykonaniu zabiegu.

Warto brać ten aspekt pod uwagę planując najbliższe 2 tygodnie po zabiegu – w tym czasie wyjście na imprezę czy inną uroczystość raczej nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ wygląd ust nie będzie jeszcze zadowalający. Po zabiegu powiększania można normalnie chodzić do pracy – obrzęk może powodować miejscowy dyskomfort i lekkie dolegliwości bólowe.

Kiedy nie powinno się wykonywać powiększania ust?

Kwas hialuronowy jest preparatem bezpiecznym i naturalnym, jednak nie powinno się go stosować bez ograniczeń. Każdorazowo to lekarz decyduje, czy pacjentka może mieć wykonany zabieg, czy raczej powinna z tym poczekać.

Powiększania ust nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji, należy je również odłożyć w czasie w przypadku leczenia onkologicznego, zaburzeń krzepnięcia krwi czy infekcji organizmu. Nawet zakażenia związane z układem moczowym czy układem trawienia wykluczają możliwość wstrzykiwania kwasu hialuronowego w tkanki ust – konieczny jest brak stanów zapalnych w obrębie organizmu.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest również leczenie stomatologiczne. Kiedy przeciwwskazania do powiększania ust ustąpią, zabieg może być bezpiecznie wykonany — wówczas należy zgłosić się do gabinetu w celu wykonania kwalifikacji do zabiegu.

Artykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl

PILNE. Nie żyje ważny rosyjski polityk. Namawiał Putina, by zacząć III wojnę światową

napisy na plecach dzieci z ukrainy

Tajemnicze symbole na ciałach ukraińskich dzieci. Po ich przetłumaczeniu wszystko stało się jasne