Wiele osób zastanawia się „jak nie stracić z wiekiem radości z życia”. Obecne czasy nie są łatwe, duża część ludzi odczuwa poczucie samotności, mają zaburzenia snu, a nawet dotyczy ich depresja i myśli samobójcze. Dowiedz się więcej na ten temat.
Jakie są objawy depresji?
Codziennie stresujące wydarzenia życiowe, powodują negatywne emocje. Większość z nas potrafi sobie z tym poradzić i wrócić do radości życia. Najczęściej spotykanym zaburzeniem psychicznym jest depresja, która charakteryzuje się ciągłym odczuwaniem smutku.
Wystąpienie depresji jest bardzo niebezpieczne. Choroba doprowadza nas do braku odczuwania przyjemności, może nasilić choroby przewlekłe, mogą pojawić się objawy somatyczne, przewlekłe zmęczenie czy dolegliwości bólowe.
Do objawów należy też znaczna utrata wagi ciała, stopniowa utrata energii życiowej, pesymistyczna ocena własnej przeszłości. Diagnozę można postawić zależnie od czasu trwania objawów depresji, dwa tygodnie permanentnego smutku są sygnałem ostrzegawczym.
W przypadku wystąpienia depresji wskazana jest konsultacja lekarska. Duże nasilenie objawów depresji to konieczna wizyta psychiatryczna. Stanem bezpośredniego zagrożenia zdrowia jest nasilenie myśli samobójczych.
Sposoby leczenia depresji
Jeśli objawy depresyjne utrzymują się przez dłuższy czas leki przeciwdepresyjne są niezbędne. Długotrwałe stosowanie leków może mieć wpływ na ustąpienie objawów oraz lepsze samopoczucie. Leczenie depresji opiera się też na psychoterapii, która daje bardzo dobre efekty.
Utrata poczucia własnej wartości może zostać przepracowana podczas sesji z terapeutą. Ocena stanu zdrowia somatycznego również może zostać rozpracowana przez terapeutę podczas spotkań. W trakcie wizyt mogą być również poruszone urojenia depresyjne oraz choroby somatyczne pacjenta.
W mniejszym nasileniu depresji można pracować wyłącznie z psychologiem, bez włączania leków. Złe samopoczucie chorego często wiąże się z brakiem aktywności fizycznej, więc można ją włączyć do codziennych czynności. Celem leczenia depresji jest doprowadzenie do funkcjonowania na poziomie sprzed choroby.
Radość życia. Jak odzyskać po depresji?
Ograniczenie aktywności życiowej w sferze seksualnej również może być zagrożeniem. Zaburzenia seksualne towarzyszące depresji ustępują wraz z lepszym samopoczuciem. Na podniesienie libida można zastosować różne zioła oraz suplementy.
Wiele propozycji znajdziemy na:https://www.izielnik.pl/ziola-na-potencje-i-libido. W składzie znajdziemy wiele ziół, które uznawane są za naturalne afrodyzjaki.