w , ,

Przekierowanie przesyłki – czy klienci korzystają z tej funkcji?

Zamawiając paczkę na swój adres doręczenia, zdarzają się sytuacje, że coś nam wypadnie i nie będziemy w stanie jej odebrać. Wtedy z pomocą przychodzi przekierowanie paczki.

przekierowanie przesyłki dhl na inny adres
Fot. materiały partnera

Zakupy online stały się niezwykle popularne, dzięki wygodzie i bezpieczeństwu. Ponadto część produktów można znaleźć w sieci w znacznie niższych cenach. Robienie zakupów przez Internet nie wymaga wychodzenia z domu i nie ma problemu z ewentualnymi zwrotami towarów, nawet bez podawania przyczyny.

Zamawiając paczkę na swój adres doręczenia, zdarzają się sytuacje, że coś nam wypadnie i nie będziemy w stanie jej odebrać. Wtedy z pomocą przychodzi przekierowanie paczki. Możemy dokonać zmiany adresu doręczenia lub poinformować kuriera, aby zostawił przesyłkę w punkcie kurierskim. Tego typu usługi ma w swojej ofercie coraz więcej firm kurierskich. Czy klienci korzystają z takiego rozwiązania?

Przekierowanie paczki przez klienta

Składając zamówienie w sklepie internetowym najczęściej na bieżąco dostajemy informacje o etapach jego realizacji. Zwykle firmy kurierskie wysyłają nie tylko wiadomość e-mail, w której znajduje się planowana data dostarczenia przesyłki, ale także przesyłają wiadomość tekstową w formie SMS na telefon.

Dzięki temu wiemy, że kolejnego dnia roboczego kurier podejmie próbę doręczenia paczki pod wskazany przez nas adres. Do tego czasu może się jednak wiele zmienić. Nierzadko bywa tak, że nie mamy możliwości odbioru zamówienia, co może rodzić pewne problemy. Na szczęście jest wygodne wyjście z tego problemu – przekierowanie przesyłki.

Pozwala to nam zmienić termin i adres dostawy zamówienia, które zostało już wysłane. W ten sposób możemy uniknąć awizo i zwrotu przesyłki do nadawcy. Tego rodzaju usługa dostępna jest już praktycznie u każdego przewoźnika, a najważniejsze jest to, że korzystając z niej nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Jak to wygląda w renomowanych firmach kurierskich?

Jak przekierować przesyłkę w DHL?

DHL Parcel to światowy lider w dziedzinie logistyki oraz jeden z głównych operatorów usług kurierskich w Polsce. Również i ta firma oferuje możliwość przekierowania przesyłki i to w banalnie prosty sposób. Wystarczy wejść na stronę przewoźnika, wypełnić niezbędne rubryki z numerem przesyłki i podać kod PIN, który otrzymaliśmy SMSem.

W następnym kroku pozostaje tylko wybranie daty, kiedy będziemy mogli odebrać przesyłkę. Co istotne, nie trzeba nawet czekać do planowanego dnia doręczenia paczki przez kuriera, ponieważ można przekierować ją w dniu nadania.

Jak przekierować paczkę kurierską w DPD?

Firma kurierska DPD także świadczy usługę przekierowania przesyłki. Specjalnie po to też powstała aplikacja Moja Paczka, którą można zainstalować na urządzeniach mobilnych. Dzięki niej otrzymujemy informacje o pierwszej próbie doręczenia paczki SMSem lub na e-mail.

Możliwe jest również śledzenie przesyłki w czasie rzeczywistym i jej przekierowanie na inny adres lub do punktu DPD Pickup.

Przekierowanie paczki w InPost

InPost dostarcza przesyłki nie tylko na adres zamieszkania, ale również do miejsca pracy. Jeśli dostaniemy informację na temat tego, że kurier ma się u nas zjawić w godzinach, w których nas nie ma w domu, możemy przekierować paczkę kurierską np. do miejsca pracy. Dobrym rozwiązaniem jest także przekierowanie paczki do paczkomatu, który jest czynny całą dobę.

Kiedy kontaktować się z kurierem?

Musimy pamiętać, że kurier poza naszą paczką ma także wiele innych. W tej sytuacji to właśnie on najczęściej kontaktuje się z nami, aby ustalić dogodną formę doręczenia zamówienia. Nierzadko jeżdżą oni do późnych godzin wieczornych, a w szczególności w okresie świąt.

Na czas dostarczenia wpływ ma wiele czynników, jak korki na mieście, liczba przesyłek, czy też miejsce doręczenia. Z racji tego, że najczęściej to kurier kontaktuje się z odbiorcą, samodzielny kontakt z nim powinniśmy zastosować tylko w sytuacji awaryjnej. Wówczas kurier poinformuje, o której godzinie zjawi się pod wskazanym adresem.

jasnowidz glanc przepowiednie 2022 youtube

Jasnowidz Wojciech Glanc ostrzega przed dniem 1 maja. „Czuć dym, czuć smród, pogorzelisko”

radość życia jak odzyskać po depresji

Jak nie stracić z wiekiem radości z życia? Poznaj te sprawdzone metody