w ,

Śląskie. Masowe zatrucia i 13 zgonów! Tego alkoholu nie kupuj. „Apelujemy i przestrzegamy”

Niebezpieczna dla zdrowia i życia partia alkoholu pojawiła się na sklepowych półkach w Polsce. 13 osób zmarło, 3 są w stanie ciężkim. Towar wycofywany jest ze sklepów.

denaturat zatrucie zgony śląskie

W Polsce odnotowano falę zatruć i zgonów po spożyciu alkoholu. Zatruty alkohol w Polsce był w wielu sklepach. 13 osób już zmarło w samym województwie śląskim, obecnie 3 inne przebywają w szpitalach w ciężkim stanie.

Denaturat. Zatrucie na szeroką skalę. Towar wycofują ze sklepów

Wszystko to stało się po spożyciu denaturatu, który był skażony toksycznym alkoholem metylowym. Próbki zostały pobrane w sklepach spożywczych i hurtowniach, będą teraz dalej badane. Śmiertelne zatrucie alkoholowe w Polsce sprawia, że mamy do czynienia z kolejnymi przypadkami zgonów.

Alkoholu z niepewnego źródła nigdy nie należy pić. Inspektor sanitarny potwierdził niepokojące wieści, że aż 13 osób zmarło zaledwie w kilka dni na terenie województwa śląskiego. Wszystkie konsumowały denaturat, w którym stwierdzono toksyczny składnik.

W całym województwie wstrzymano całkowicie sprzedaż tego produktu. Niebawem będą znane wyniki badań pobranych w sklepach i hurtowniach próbek. Stacja radiowa RMF poinformowała, że w ciągu kolejnych dni mogą być następne ofiary śmiertelne.

RMF: 13 osób zmarło, 3 są w stanie ciężkim

Służby sanitarne przestrzegają, aby powstrzymać się od kupowania denaturatu i by go nie spożywać. Przypadki zatrucia stwierdzono póki co w woj. śląskim. Jeśli chodzi o miasta, to odnotowano je między innymi w Bytomiu i w Chorzowie.

To, co najgorsze, to fakt, że truciznę stwierdzono w alkoholu, który jest legalnie sprzedawany w sklepach. Sanepid jest na etapie szukania konkretnych partii produktu, które mogą być skażone. Poszkodowane osoby nabywały produkt w sklepach spożywczych, ale też budowlanych.

Zgłośmy się do lekarza, gdy tylko zauważymy pierwsze objawy zatrucia metanolem. Do złudzenia przypominają one te, które zauważamy po wypiciu etanolu. To głównie zaburzenia równowagi, opóźnienie czasu reakcji, problemy z poruszaniem się, silne bóle głowy, nudności lub wymioty i problemy z ogólną świadomością.

Źródło: RMF FM

radość życia jak odzyskać po depresji

Jak nie stracić z wiekiem radości z życia? Poznaj te sprawdzone metody

10 kwietnia syreny alarmowe

10 kwietnia syreny alarmowe zawyją w całej Polsce. Rozpętała się wielka polityczna awantura