w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Z OSTATNIEJ CHWILI. Rosja zakręciła gaz Polsce. Rząd zwołuje sztab kryzysowy

Władimir Putin prawdopodobnie zakręcił Polsce kurek z gazem. W miniony piątek minął termin płatności za gaz w rublach, na co rząd w Polsce się nie zgodził.

następca putina
Fot. YouTube / CNN

Niepokojący wykres Europejskiej Sieć Operatorów Systemów Przesyłowych Gazu na wejściu rurociągu gazowego do Polski w Kondratkach. Wynika z niego, że Rosja prawdopodobnie wstrzymała dostawy gazu do Polski.

Rosja zakręciła gaz Polsce. W rządzie zbiera się sztab kryzysowy

Rosja zakręciła Polsce kurek z gazem. W Ministerstwie Klimatu i Środowiska zbiera się właśnie sztab kryzysowy. Termin płatności za gaz w rublach upłynął w piątek.

W ministerstwie klimatu zbiera się właśnie sztab kryzysowy. O sprawie jako pierwszy poinformował portal Onet.pl. Oficjalne komunikaty w tej sprawie mają zostać ogłoszone jeszcze dziś. Póki co ze strony rosyjskiej nie ma żadnego komunikatu na ten temat.

Czy zabraknie gazu w Polsce? Minister Moskwa wyjaśnia

Informację najpierw o znacznym zmniejszeniu przesyłu gazu, a następnie o jego wstrzymaniu w dniu dzisiejszym Onet potwierdził nieoficjalnie zarówno w źródłach rządowych, jak i w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie (PGNiG). Rosjanie nie poinformowali strony polskiej o przyczynach wstrzymania dostaw – czytamy w Onecie.

Polska posiada niezbędne rezerwy gazu oraz źródła dostaw, które chronią nasze bezpieczeństwo – od lat skutecznie uniezależnialiśmy się od Rosji. Nasze magazyny są napełnione w 76%. Nie zabraknie gazu w polskich domach – napisała na Twitterze Anna Moskwa, minister klimatu.

Do tej pory nie ma żadnego oficjalnego oświadczenia ze strony Gazpromu. Rosyjska firma wciąż nie potwierdziła wstrzymania dostaw gazu do Polski wspominając jedynie, że Polska jest zobowiązana płacić za dostawy gazu zgodnie z nową procedurą płatności, czyli w rublach.

Wstrzymanie dostaw gazu. AKTUALIZACJA godz. 19:10

Zarząd PGNIG informuje, że otrzymał zawiadomienie od Gazpromu, że od dnia 27.04.2022, od godz. 8:00 nastąpi całkowite wstrzymanie dostaw gazu ziemnego. Zgodnie z informacją Gazpromu wstrzymanie wynika z Dekretu Prezydenta Rosji z 31 marca 2022.

PILNE. Czerwony alarm! Kolejny kraj zwiększa gotowość bojową. Rosja planuje atak?

polskie wina przewodnik ranking

Czy wiesz, że w Polsce produkuje się wina? Zobacz, co wyróżnia polskie winnice