w ,

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

PILNE. Czerwony alarm! Kolejny kraj zwiększa gotowość bojową. Rosja planuje atak?

Separatystyczne Naddniestrze zostało ostrzelane. W sieci pojawiły się fotografie dokumentujące rosyjskie prowokacje, które mają na celu eksalację konfliktu w pobliżu kolejnego kraju.

Zgodnie z oczekiwaniami z ostatnich dni, podczas konferencji prasowej prezydent Mołdawii ogłoszono, że kraj zwiększa gotowość bojową. Ma to być odpowiedź na wydarzenia w separatystycznym Naddniestrzu.

Mołdawia zwiększa gotowość bojową w odpowiedzi na prowokacje Rosji

W kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów Naddniestrzu 26 kwietnia doszło do ostrzelania z granatników budynków rządowych, w tym ministerstwa bezpieczeństwa państwowego. Władze Mołdawii wyraziły zaniepokojenie wydarzeniami i są zdania, że Rosja szuka pretekstów do zajęcia Naddniestrza.

W zamieszczonych w mediach społecznościowych zdjęciach widać ślady po ataku i zniszczony budynek. Nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych. Atak na terenie Naddniestrza skomentował też szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Michaiło Podoljak.

Od kilku dni głośno mówi się o rosnącym apetycie Moskwy, dlatego na Ukrainie może się nie skończyć. Również jeden z rosyjskich dowódców potwierdził, że Rosja będzie chciała uzyskać dostęp do Naddniestrza tuż przy granicy z Mołdawią.

Mołdawia zwołała już specjalne posiedzenie rady bezpieczeństwa w sprawie wydarzeń w autonomicznym regionie we wschodniej części kraju.

Władze wchodzącego w skład Mołdowy regionu ogłosiły wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego. Obecnie w Naddniestrzu stacjonuje około 1,5 tys. rosyjskich żołnierzy. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych już przekazało, że Moskwa chciałaby uniknąć scenariusza, w którym musiałaby ingerować w tym rejonie.

Źródło: RMF FM

ile zarabiają kontrolerzy lotów w polsce kontrolerzy lotów wymagania

Ile zarabiają kontrolerzy lotów w Polsce? W taką pensję aż trudno uwierzyć

następca putina

Z OSTATNIEJ CHWILI. Rosja zakręciła gaz Polsce. Rząd zwołuje sztab kryzysowy