w , ,

Drożyzna szaleje. 260 zł na kilogram czereśni. To zdjęcie zwaliło internautów z nóg

Fotografia wykonana przez internautę na bazarze zwaliła wszystkich z nóg. Widać na niej prawdziwe oblicze inflacji i szalejącej drożyzny.

260 zł kg czereśni zdjęcie
Fot. Twitter/ Lucek™

To zdjęcie wzbudziło w internautach i salwy śmiechu, jak i śmiech przez łzy. Drożyzna osiągnęła w Polsce takie poziomy, że chętni na pierwsze czereśnie musieli zapłacić 260 złotych za kilogram tych owoców.

260 zł za kg czereśni. Inflacja pokazuje swoją trwarz

Na Twitterze internauta udostępnił zdjęcie wykonane przez siebie w trakcie zakupów na bazarku z warzywami i owocami. Ludzie do teraz przecierają oczy ze zdumienia. Fotografia przedstawia dorodne i błyszczące pierwsze tegoroczne czereśnie, których cena zwala z nóg.

Nie da się ukryć, że ceny pierwszych owoców i warzyw z tegorocznych zbiorów muszą być wysokie, ale nikt się nie spodziewał, że będzie aż tak tragicznie. Jak podał Główny Urząd Statystyczny, żywność drożeje nawet 3 do 4 proc. miesiąc do miesiąca. To kosmiczne tempo.

Udostępniona przez internautę fotografia ukazała naszym oczom ceny z bazarku, a konkretnie 260 zł za kilogram czereśni. Nie wiemy, z jakiego miasta pochodzi zdjęcie, ale przedstawione czereśnie rosły w szklarni, stąd ich cena.

Czereśnie. 260 zł za kilogram. Wszystko drożeje w ekspresowym tempie

Emocjom nie było końca, a internauci licznie komentowali zdjęcie. W serwisie internetowym Fakt sprawę postanowił skomentować ekspert, który odniósł się do drożejącej żywności i próbował odpowiedzieć, kiedy sytuacja zacznie się normować.

Były minister Janusz Piechociński stwierdził w rozmowie z mediami starał się uspokoić obywateli twierdząc, że sytuacja na rynku owoców unormuje się wraz z upływem kolejnych tygodni. Tanio jednak nie będzie, bo zbiory są w tym roku dużo niższe, brakuje również rąk do pracy przy plonach.

Z kolei na portalu internetowym o2.pl przypomniano zdjęcie z ubiegłego roku, kiedy za kilogram czereśni trzeba było dać nieco ponad 160 zł. Potem ceny spadły do poziomów poniżej 10 zł za kilogram. Wygląda więc na to, że drogie czereśnie będą tylko dla tych, którzy nie mogli się ich doczekać. Pozostali poczekają.

parada zwycięstwa putin przemówienie

Szokujące zdjęcie Putina podczas Parady Zwycięstwa. „Wątły, nie wygląda dobrze”

kaczyński na prezydenta

Jarosław Kaczyński w żałobie. Zmarła bardzo bliska mu osoba. „Nigdy nas nie opuścił”