w ,

Jarosław Kaczyński w żałobie. Zmarła bardzo bliska mu osoba. „Nigdy nas nie opuścił”

– Odszedł wielki człowiek zaangażowany w polskie sprawy, którym poświęcił znaczną część swojego życia – stwierdził wicepremier rządu i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

kaczyński na prezydenta

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że odszedł Waldemar Paruch, znany naukowiec i działacz społeczny. Był szefem rządowego Centrum Analiz Strategicznych. O śmierci Parucha dowiedzieliśmy się z profilu szefa Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka na Twitterze.

Waldemar Paruch nie żyje. Kaczyński wspomina go ze wzruszeniem

Zmarłego Waldemara Parucha (57 lat) zdążyli już w sieci pożegnać wszyscy, wliczając w to prezydenta Andrzej Dudę oraz premier Mateusza Morawieckiego. Ze stratą nie może z kolei pogodzić się bliski przyjaciel zmarłego – szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

Wspominam go przede wszystkim jako jednego z tych nielicznych uczonych, a to był naprawdę wybitny politolog, którzy stanęli po naszej stronie, po stronie Prawa i Sprawiedliwości, w trudnych czasach, gdy wielu się wydawało, że nie mamy szans. Nigdy nas nie opuścił – wspominał wicepremier Jarosław Kaczyński.

Paruch na krótko przed śmiercią miał wielkie obawy o inflację i Polski Ład. Twierdził wówczas, że rząd poniósł fiasko i nie udało mu się przekonać ludzi do nowych rozwiązań. Był rzeczowym i merytorycznym krytykiem wszystkich działań rządu Zjednoczonej Prawicy.

Waldemar Paruch. Nowotwór wygrał z naukowcem

Prof. Waldemar Paruch urodził się w Lublinie. Przez wszystkie lata swojej kariery był naukowcem, działaczem społecznym. Był tez szefem rządowego Centrum Analiz Strategicznych, które powstało z jego inicjatywy.

Zajmował się przez całe swoje życie głównie politologią i naukami społecznymi. Od 1996 roku był doktorem nauk humanistycznych. Andrzej Duda w roku 2015 roku nadał mu tytuł profesora nauk społecznych.

To była taka znajomość, z której bardzo wiele wynikało, jeśli chodzi o rozszerzenie spojrzenia na problemy, którymi się zajmowałem. (…) Patrzyłem na politologię jak na sztuczne powiązanie kilku różnych nauk, a Waldemar przekonał mnie do tego, że to nieprawda. Że to wiedza mająca swój przedmiot, wymagająca pewnych szczególnych zdolności, a przede wszystkim pomocna – wspominał przyjaciela szef PiS.

Jeszcze w lutym 2022 roku Paruch twierdził, że PiS traci i będzie tracić młodych wyborców. Z kolei o Platformie Obywatelskiej mówił, że wyborcy tej partii tworzą emocjonalne getto. – Od kilkunastu miesięcy PiS już nie kreuje pozytywnych dla siebie procesów. Kwestia następna – wzbudzono w ostatnich miesiącach zbyt wiele lęków społecznych – powiedział w lutym br. zmarły naukowiec.

Źródło: TVP Info, Twitter

260 zł kg czereśni zdjęcie

Drożyzna szaleje. 260 zł na kilogram czereśni. To zdjęcie zwaliło internautów z nóg

dron bez pozwolenia kary wymogi waga

Zabawy dronem bez pozwolenia mogą się źle skończyć. Jak uniknąć kary finansowej?