w ,

Nie żyje legendarny muzyk z USA. Napisał muzykę do wielu znanych filmów

Kolejni zasłużeni dla świata kultury i rozrywki artyści odchodzą. Tym razem do wieczności odszedł amerykański muzyk. Jego fani są zasmuceni tymi doniesieniami.

Nie ma tygodnia, by nie odszedł ktoś ważny i zasłużony dla świata kultury. W tym roku można mówić o prawdziwej czarnej serii zgonów artystów. Łzy popłynęły ponownie, bo opuścił nas niezwykle utalentowany i znany muzyk ze Stanów Zjednoczonych.

Tommy Morgan nie żyje. Amerykanin miał 89 lat

Kolejny zasłużony i nietuzinkowy artysta odszedł z tego świata. W wieku 89 lat zmarł muzyk sesyjny Tommy Morgan. Przez wiele lat współpracował z grupą „The Beach Boys”. Poza tym jest twórcą znanych melodii, które możemy usłyszeć w ponad 500 produkcjach filmowych oraz telewizyjnych.

Tommy Morgan był znanym amerykańskim harmonijkarzem – wprost jednym z najlepszych w swoim fach. Karierę zaczynał już w latach 50-tych ubiegłego wieku. W jej trakcie stworzył rozpoznawalne linie melodyczne, które dziś możemy usłyszeć w ponad 500 mniej lub bardziej znanych produkcjach. Szacuje się, że wziął udział w ponad 7 tysiącach sesji nagraniowych.

7 tysięcy sesji nagraniowych. Nagrywał między innymi z Paulem Youngiem

Tommy Morgan przeszedł na emeryturę w 2013 roku po przebytym udarze. Jego zdrowie nie pozwoliło mu wówczas na kontynuowanie kariery muzyka. Choć Morgan odszedł 23 czerwca 2022 roku, informację o tym fakcie ujawniono w mediach dopiero dziś. Nie podano też przyczyny zgonu.

Morgan współpracował przy powstaniu wielu hitowych nagrań zespołów takich jak The Carpenters, Neil Diamond, Dolly Parton, Barbara Streissand czy Olivia Newton-John. Miał też w życiu niesłychane szczęście, bo było mu dane grać na jednej scenie na żywo z legendarnym Elvisem Presleyem.

Jego twórczość usłyszeć dziś można w wielu produkcjach. Do najbardziej znanych należą „Tańczący z wilkami”, „Pretty Woman”, „Skazani na Shawshank” czy animowane „Ratatouille”. Współtworzył również muzykę do hitów kina XX wieku jak „Powrót do przyszłości III”, Uwolnić orkę” czy „Ojciec Chrzestny”.

jacek bartosiak memy twitter

Dramatyczne słowa Jacka Bartosiaka. Rosja napadnie na Polskę? „Jest następna na liście”

jasnowidz krzysztof jackowski bitcoin kurs prognozy spadki elon musk prognozy

Jackowski o przyszłości Bitcoina. Podał daty. „To się stanie jeszcze dwa razy…”