w ,

Prezydent Duda podpisał bardzo ważną ustawę. Polacy czekali na to z niecierpliwością

Prezydent Andrzej Duda w czwartek 14 lipca podpisał ustawe, na którą czekały miliony Polaków. Ma to być odpowiedź na problemy finansowe związane z kredytami hipotecznymi.

wakacje kredytowe dla kogo od kiedy zasady
Fot. YouTube / Kancelaria Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda 14 lipca zdecydował się złożyć podpis pod ustawą, która ma pomóc kredytobiorcom hipotecznym. Mowa o tzw. wakacjach kredytowych. Zgodnie z prawem osoby mające kredyt mieszkaniowy będą już od sierpnia mogły ubiegać się o zawieszenie spłaty pożyczki.

Wakacje kredytowe. Andrzej Duda podpisał ustawę

Jeszcze w sierpniu kredytobiorcy, którzy wzięli pożyczkę na zakup mieszkania lub domu, będą mogli złożyć odpowiedni wniosek w celu zawieszenia spłaty rat. To nowa forma wsparcia, którą obiecali potylicy Zjednoczonej Prawicy jako odpowiedź na piętrzące się w tym sektorze problemy.

Wsparcie skierowane jest tylko do tych osób, które mają kredyt w polskich złotych i tylko na własne cele mieszkaniowe. Polacy mają obecnie wielkie problemy z dopięciem domowych budżetów z powodu wysokich rat, które są efektem serii podwyżek stóp procentowych. Były one podnoszone w celu zduszenia rosnącej inflacji.

Ustawa przewiduje nie tylko wakacje kredytowe, ale i zwiększenie środków nowego Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Przepisy te zawierają również zasady wydłużenia do 31 października wszystkich obowiązujących tarcz antyinflacyjnych.

Źródło: Forsal

kwaśniewski memy covid wywiad

Aleksander Kwaśniewski przeżywa ogromny dramat. „Bardzo się tego boję…”

PILNE. Zmarła żona prezydenta. „Była niesamowitą kobietą, troskliwą matką i przyjaciółką”