w ,

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Nie żyje znana polska aktorka. „Odeszła serdeczna koleżanka, czuła na potrzeby artystów”

„Odeszła serdeczna Koleżanka czuła na potrzeby artystów, swoich rówieśników, skupionych wokół Związku Artystów Scen Polskich” – napisali przyjaciele aktorki.

Nie żyje znana polska aktorka Maria Treutz-Kuszyńska. Przeżyła 92 lata. O jej śmierci poinformowały władze Związku Artystów Scen Polskich. Aktorka była z tą organizacją związana przez wiele lat kariery artystycznej.

Maria Treutz-Kuszyńska nie żyje. „Spoczywaj w pokoju”

– Spoczywaj w pokoju – tymi słowami artyści i władze ZASP pożegnały zmarłą w wieku 92 lat aktorkę filmową i teatralną Marię Treutz-Kuszyńską. Również ta organizacja poinformowała o jej odejściu jako pierwsza. Artystka dożyła 92 lat, a jej odejście to prawdziwy cios dla całej branży.

Odeszła serdeczna koleżanka, czuła na potrzeby artystów, swoich rówieśników, skupionych wokół Związku Artystów Scen Polskich – Maria Treutz-Kuszyńska. Spoczywaj w pokoju – czytamy w oświadczeniu Związku Artystów Scen Polskich.

Maria Treutz-Kuszyńska urodziła się 13 stycznia 1930 roku w Warszawie. Studia na PWST w stolicy rozpoczęła w roku 1950, ale aktywność artystyczną rozpoczęła już wcześniej jako członkini zespołu amatorskiego, którego celem było krzewienie polskiej kultury na odzyskanych ziemiach.

Kuszyńska wiele razy pojawiała się na deskach niemal wszystkich teatrów w Polsce (w tym Teatrze Ziemi Opolskiej oraz Mazowieckiej), ale bywało, że widzieliśmy ją również w filmach. Największą sympatię zyskała jednak jako bohaterka uwielbianego i kultowego serialu „Polskie drogi” Janusza Morgensterna.

Promowała twórczość teatralną w Polsce oraz poza nią

z ZASP-em związała się w 1959 roku. Chętnie włączała się w działalność społeczną na rzecz całego artystycznego środowiska i była twarzą organizacji nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

abonament kontrola nie wpuszczać urząd skarbowy blokada konta

Skarbówka masowo blokuje konta telepajęczarzom. Ujawniamy, kim są i jakie grożą im kary

PILNE. Nie żyje wielka gwiazda amerykańskiego kina. O śmierci legendy poinformowała rodzina