w , ,

PILNE. Nie żyje wielka gwiazda amerykańskiego kina. O śmierci legendy poinformowała rodzina

Nie żyje Olivia Newton-John, gwiazda amerykańskiego kina znana między innymi z roli w filmie „Grease”. Miała 73 lata.

W wieku 73 lat odeszła znana amerykańska aktorka Olivia Newton-John, która zasłynęła między innymi rolą Sandy w musicalu „Grease” (u boku Johna Travolty). O zgonie aktorki, która niewątpliwie była legendą kina poinformowała rodzina poprzez portale społecznościowe.

Olivia Newton-John („Grease”) nie żyje. Gwiazda odeszła w wieku 73 lat

Olivia Newton-John zmarła rano w swoim pokoju na ranczu położonym w Południowej Kalifornii. Odeszła po długiej chorobie w towarzystwie rodziny oraz najbliższych przyjaciół. – Prosimy wszystkich o uszanowanie prywatności rodziny w tym bardzo trudnym czasie – poinformowała rodzina we komunikacie zamieszczonym na Facebooku.

Aktorka jest symbolem walki z rakiem, bo od ponad 30 lat chorowała na nowotwór piersi. Diagnozę usłyszała w sumie nawet trzy razy. Choć wiele osób kojarzyło ją głównie z roli pięknej Sandy z kultowego już musicalu „Grease„, to w ostatnich latach zajmowała się właśnie profilaktyką antyrakową i szerzeniem wiedzy na ten temat.

Gwieździe udało się też zdobyć nagrodę Grammy. Miała smykałkę do śpiewania, co spowodowało, że jej piosenka Olivia Newton John – „Physical” z 1981 roku stała się natychmiast wielkim przebojem. Problemy zdrowotne przerwały jednak wyjątkowo owocną karierę artystki.

Trzykrotna diagnoza i walka z rakiem piersi

Olivia Newton-John pierwszy raz dowiedziała się o chorobie w 1992 roku, ale udało jej się chorobę pokonać. Jednak nie na długo. Rak powrócił w 2013 roku i choć było ciężko, to lekarzom udało się ponownie pokonać wroga. Niestety zaledwie 5 lat później aktorka usłyszała złą diagnozę po raz trzeci.

Od razu wiedziałam, że coś jest nie tak. Miałam mammografię i biopsja, które nie dały niepokojących rezultatów. Uparłam się na biopsję chirurgiczną, po której rozpoznano raka piersi. Nie mówię tego, żeby przestraszyć kobiety, ale by zaufały swojemu instynktowi. Wszystko to było przytłaczające. Czułam lęk, przerażenie przed nieznanym – wspominała trudny czas Olivia Newton-John.

Rodzina w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na Instagramie poprosiła, aby zamiast kwiatów przekazać datek pieniężny na fundację, którą aktorka założyła. Środki te pomogą w sfinansowaniu kosztownych badań nad medycyną roślinną i nowotworami.

Mało kto wie, że jej ojciec – Brian Newton-John – był oficerem MI6 i brał udział w pracach nad rozszyfrowaniem Enigmy. Był też osobą, która aresztowała jednego z przywódców III Rzeszy – Rudolfa Heßa.

Nie żyje znana polska aktorka. „Odeszła serdeczna koleżanka, czuła na potrzeby artystów”

14 emerytura 2022 netto kiedy wypłata

14. emerytura jednak do likwidacji? Minister finansów do seniorów: „Nikt nie obiecał, że…”