w , ,

HAHAHA!HAHAHA! OMGOMG JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

14. emerytura jednak do likwidacji? Minister finansów do seniorów: „Nikt nie obiecał, że…”

Nie będzie waloryzacji 500 plus i o tym rodzice już w Polsce wiedzą. Gorzej z seniorami. Dla nich resort finansów też ma złe wiadomości.

14 emerytura 2022 netto kiedy wypłata
Fot. gov.pl CC BY 3.0 pl

Nowa minister finansów nie pozostawia seniorom żadnych złudzeń. Nie pozostawia ich również rodzicom. O waloryzacji świadczenia 500 plus można póki co zapomnieć. Zagrożone będą również wypłaty 14. emerytur. Czy rząd je zlikwiduje?

14. emerytura zniknie? Nowa minister finansów nie daje nadziei seniorom

Zdaniem Magdaleny Rzeczkowskiej, nowej minister finansów, w Polsce panuje wysoka inflacja, która jest wielkim zmartwieniem i ma bardzo zły wpływ na gospodarczą kondycję kraju. Zapowiedziała też, że przed nami rysuje się duże spowolnienie gospodarcze, co sprawi, że pieniędzy na wszystko nie starczy.

Magdalena Rzeczkowska nie może nie patrzeć na skutki inflacji. Liczy się teraz jej zwalczanie, ale trzeba też zwracać uwagę na zabezpieczenie społeczeństwa przez skutkami oraz stan budżetu. Zdaniem minister finansów wchodzimy w okres, kiedy trzeba będzie każdą złotówkę oglądać z dwóch stron i mocno przyglądać się, na co będzie ona przeznaczona.

W 2022 roku prawdopodobnie dojdzie do nowelizacji budżetu. Rzeczkowska pytana o to, czy będzie w zmianach zaproponowane wdrożenie wypłaty 14. emerytury na stałe, stwierdziła, że takich planów nie ma. Rząd obecnie nie zajmuje się tym tematem.

Czternastka nie będzie na stałe. Kaczyński mówił coś innego

Nie ma planów, aby wprowadzać modyfikacje do istniejących programów społecznych. Na pewno też nie zostanie nic zlikwidowane. Nie będzie jednak żadnych nowych pomysłów w tej sferze. Ministerstwo Finansów ma kluczową rolę, aby zadbać o finansową równowagę. – To zadanie niełatwe, ale nikt nie obiecał, że będzie inaczej – stwierdziła w rozmowie z dziennikarzami DGP minister finansów.

Jak wskazała Rzeczkowska, na koniec maja ministerstwo finansów dysponowało wolnymi środkami na poziomie 108 mld zł. To poduszka finansowa gromadzona w razie wystąpienia nieprzewidzianych zjawisk w gospodarce. Jedno jest pewne – seniorzy z inflacją będą musieli sobie poradzić sami, bo żadnych dodatkowych środków nie otrzymają.

Nie wiadomo, czy za rok dojdzie do wypłaty czternastek. W tym roku na pewno seniorzy dostaną środki.Ma to być równowartość najniższej emerytury, czyli ok. 1218 zł netto kiedy wypłata.

PILNE. Nie żyje wielka gwiazda amerykańskiego kina. O śmierci legendy poinformowała rodzina

jerzy połomski emerytura dom weterana artysty problemy zdrowotne cała sala śpiewa z nami

Emerytura Jerzego Połomskiego. Co za kwota! Aż trudno uwierzyć