w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA!

Dramatyczne słowa Mateusza Morawieckiego. „Z wściekłości chce się krzyczeć”

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się w swoim najnowszym podcascie do ekologicznej katastrofy na rzece Odra. Ma nadzieję, że winni zostaną ukarani.

Mateusz Morawiecki premier wypadek górnicy Mysłowice-Wesoła
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera (screen)

– Odra może potrzebować nawet lat, żeby wrócić do w miarę normalnego stanu (…). Z wściekłości chce się krzyczeć – powiedział premier Mateusz Morawiecki w swoim najnowszym podcaście. Szef rządu zaapelował również do mieszkańców terenów skażonych, by nie wchodzili pod żadnym pozorem do rzeki oraz się w niej nie kąpali.

Premier Morawiecki o sytuacji na Odrze: „Chce się krzyczeć”

– Chciałbym mówić o sprawach przyjemnych, ale rzeczywistość na to nie pozwala. (…) Wszyscy znamy takie sytuacje, że ze wściekłości chce się krzyczeć. Z taką sytuacją mamy do czynienia na Odrze – powiedział Morawiecki na początku podcastu.

Skala zanieczyszczenia jest bardzo duża. Tak duża, że Odra może potrzebować lat, by wrócić do normalnego stanu. Przy tej skali nie ma mowy o drobnym wycieku. Zrobiono to z pełną świadomością ryzyka i konsekwencji – kontynuował szef rządu.

Morawiecki podcast – posłuchaj całości

Zatrucie rtęcią. Objawy zatrucia rtęcią. Na co zwrócić uwagę?

Rtęć to niezwykle toksyczna substancja, a zatrucie nią może doprowadzić w szybkim tempie do kalectwa lub śmierci. Eksperci wciąż czekają na wyniki badań wody z Odry, ale jeżeli w niej faktycznie wykryto rtęć, to można się spodziewać, że w szpitalach na zachodzie kraju za moment pojawią się tłumy.

Rtęć to pierwiastek z grupy ciężkich metali, ale występuje on w stanie ciekłym. Najbardziej niebezpieczne dla zdrowia i życia jest wdychanie oparów rtęci oraz substancji, które ją zawierają. Dlatego nie warto wybierać się w okolice rzeki.

Objawy zatrucia widoczne są bardzo szybko, nawet po kilku lub kilkunastu minutach. Warto udać się zatem na SOR, jeśli pochodzimy z terenów skażonych i widzimy u siebie gwałtowne wymioty (czasem z krwią), czujemy pieczenie w gardle i całej jamie ustnej, mamy ślinotok i jednocześnie silne bóle brzucha i obfitą biegunkę.

eko torby bawełniane

Eko torby bawełniane jako promocja Twojej firmy

nie chcę się zaszczepić co mi grozi przymusowe szczepienia w Polsce roczniki policja

Rtęć w Odrze. Policja oferuje gigantyczną sumę na wskazanie sprawcy katastrofy ekologicznej