w ,

Rtęć w Odrze. Policja oferuje gigantyczną sumę na wskazanie sprawcy katastrofy ekologicznej

– Chcemy znaleźć winnych i ukarać sprawców ekologicznego przestępstwa na Odrze – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Policja wyznaczyła ogromną nagrodę za pomoc.

nie chcę się zaszczepić co mi grozi przymusowe szczepienia w Polsce roczniki policja

Komendant główny policji postanowił wyznaczyć aż 1 mln zł nagrody tej osobie, która wskaże sprawców katastrofy ekologicznej na Odrze lub pomoże w śledztwie, które doprowadzi do zatrzymania tych osób. O sprawie poinformował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Milion złotych nagrody na wskazanie sprawcy. Policja oferuje nagrodę

Maciej Wąsik poinformował, że obecnie funkcjonariusze policji wspólnie z prokuraturą prowadzą w sprawie zatrucia Odry odrębne postępowanie. W jego ramach wyznaczono gigantyczną nagrodę dla osoby, która pomoże zidentyfikować prawdziwych sprawców.

Rtęć w Odrze. Czy to ona jest powodem katastrofy?

Polska otrzymała już od strony niemieckiej wyniki badań wody z Odry i nie stwierdzono w żadnej z pobranych próbek obecności rtęci. Wcześniej media informowały, że to ten pierwiastek jest przyczyną tego, co stało się z rzeką.

Jak twierdzi strona niemiecka, za zatrucie rzeki odpowiadać mogą rozpuszczone silnie toksyczne sole. To efekt niemieckich badań laboratoryjnych, których wyniki dotarły do Polski w piątek 12 sierpnia wieczorem.

Źródło: Twitter, Business Insider

Mateusz Morawiecki premier wypadek górnicy Mysłowice-Wesoła

Dramatyczne słowa Mateusza Morawieckiego. „Z wściekłości chce się krzyczeć”

PILNE. Martwe ryby odnalezione w kolejnej rzece! Dwa województwa szczególnie zagrożone