w , ,

Najpiękniejsze nadmorskie plaże nad Bałtykiem, nad którymi warto wypocząć

W Polsce istnieje bardzo wiele ciekawych, pięknych plaż. Które z nich wybrać jako tegoroczne miejsce naszego wypoczynku?

najlepsza plaża w polsce
Fot. materiały partnera

Miłośnicy morskich kąpieli i nadmorskich plaż z pewnością nie mogą doczekać się lata, aby pojechać nad swój ukochany Bałtyk. W Polsce istnieje bardzo wiele ciekawych, pięknych plaż. Które z nich wybrać jako tegoroczne miejsce naszego wypoczynku? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu.

Plaża w Łebie

Niewątpliwie do jednych z najpiękniejszych polskich plaż należy plaża w Łebie. Plaża ta jest wyjątkowo czysta, a czyściutki i drobny biały piasek przypomina nam najwspanialsze plaże, które możemy zobaczyć za granicą. W tym przypadku taki wyjazd nie jest konieczny, ponieważ możemy doświadczyć tego samego w naszym kraju.

Jedna rzecz stanowczo wyróżnia plażę w Łebie od innych w Polsce. Miejsce to, może poszczycić się bowiem największym kompleksem ruchomych wydm, które zostały wpisane na listę UNESCO w ramach Słowińskiego Parku Narodowego.

Najwyższa spośród tych wydm, tzn. Łącka Góra, jest wysoka aż na 42 metry! Plaża w Łebie dzieli się na dwie części. Większą, która jest częściej odwiedzana przez turystów, a przez to bardziej zatłoczoną oraz mniejszą po stronie zachodniej.

Plaża w Chałupach

Któż z nas nie pamięta słynnego przeboju Zbigniewa Wodeckiego. W niniejszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć plaży w Chałupach. W czasach, gdy zmarły artysta śpiewał słynne „Chałupy welcome to”, wspomniana plaża cieszyła się ogromnym zainteresowaniem pośród naturystów.

W obecnej chwili jednak bardziej znana jest jako mekka miłośników sportów wodnych, tzn. kite- oraz windsurferów. Wody w okolicach Zatoki Puckiej są bardzo spokojne, przez co ułatwiają one surfowanie. Generalnie plaża ta jest raczej mało uczęszczana.

Jeżeli chcemy zatem w spokoju wypocząć, jest to miejsce wręcz idealne. Okolice pól kempingowych są jednak dużo bardziej odwiedzane przez turystów. Chałupy mają w istocie dwie plaże. Od zatoki oraz od północy do Bałyku.

Plaża w Kołobrzegu

Kołobrzeg jest słynny i popularny wśród miłośników SPA. Nie może nas to dziwić, ponieważ w mieście znajdują się dwadzieścia cztery zakłady SPA. Nie jest to jednak jedyny aspekt, który wyróżnia Kołobrzeg

Plaża w tym mieście zdobyła bowiem Błękitną Flagę, czyli nagrodę przyznawaną miejscowością nadmorskim, kąpieliskom i przystaniom jachtowym, które wyróżniają się pod względem ochrony środowiska. Spacer po tej jakże czystej i pięknej plaży to sama przyjemność.

Jednym z najbardziej urokliwych fragmentów tej plaży jest część niedaleko ujścia rzeki o nazwie Parsęta. Po plażowaniu można wybrać się także na spacer po starówce i odwiedzić latarnię morską, z której będziemy mogli ujrzeć piękny widok miasta i panoramy portu. Z całą pewnością plaża warta odwiedzenia.

Niezależnie jednak od tego, którą z tych plaż postanowisz wybrać na miejsce spędzenia urlopu, z pewnością będzie to pozytywnie spędzony czas, bowiem każda z tych plaż ma swój specyficzny urok i zalety. Zarazem wszystkie są czyste, mają drobny, biały piasek i co najważniejsze, pamiętajmy, że nie są wcale gorsze od plaż za granicą!

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z Pomorskie.travel

koronawirus na butach

Natychmiast wystawcie je na zewnątrz. Mogą przenosić wirusa nawet przez 5 dni

przeprawy promowe w świnoujściu kamery

Ile kosztuje przeprawa promowa w Świnoujściu? Częstotliwość kursowania i cennik