w , ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Rząd podjął decyzję i chce iść na wojnę. Sobolewski (PiS): „Odpowiemy ogniem zaporowym”

Wygląda na to, że blokada środków z KPO będzie zalążkiem nowego konfliktu między rządem Zjednoczonej Prawicy a Komisją Europejską. Politycy idą na wojnę z urzędnikami UE.

krajowy plan odbudowy lista projektów
Fot. YouTube / Janusz Jaskółka (screen)

Rząd idzie na wojnę z Komisją Europejską. Z polityków ust padają coraz mocniejsze słowa na temat blokady środków z tzw. Krajowego Planu Odbudowy. Sam prezes PiS Jarosław Kaczyński stracił cierpliwość, bo pójście na kompromisy ze strony Polski nie przyniosło żadnych efektów.

Rząd idzie na wojnę z Komisją Europejską. Chodzi o Krajowy Plan Odbudowy

Jeśli byłaby próba zablokowania wypłaty Polsce głównej części z funduszy europejskich i Komisja Europejska próbowałaby nas docisnąć do ściany, to nie pozostaje nam nic innego, jak wyciągnąć wszystkie armaty, które są w naszym arsenale i odpowiedzieć ogniem zaporowym – stwierdził 8 sierpnia sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

Głośno jest w mediach o najnowszym, bardzo obszernym wywiadzie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim dla tygodnika „Sieci„. Jak stwierdził, rację mają niektórzy politycy jego partii, którzy twierdzą, że nadszedł najwyższy „czas na zmianę polityki wobec UE„. Wszystko z powodu wciąż trwającej blokady na środki unijne z KPO.

To nie pierwsza ostra wypowiedź prezesa Kaczyńskiego na temat Unii Europejskiej. Jakiś czas temu uderzył w stół i powiedział, że „koniec tego dobrego„. Teraz – zgodnie z zapowiedziami – rząd ma przejść od słów do czynów i zacząć prawdziwą wojnę z Europą.

„Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Sobolewski: „My z tego wyciągamy wnioski…”

Wykazaliśmy maksimum dobrej woli, poszliśmy na duże kompromisy. Trzeba było spróbować choćby po to, by sprawa była jasna. I dzisiaj jest jasna, każdy widzi, o co chodzi, jaka to gra – powiedział w rozmowie z dziennikarzami prezes PiS. Zdaniem szefa Prawa i Sprawiedliwości idą ciężkie czasy i duży kryzys gospodarczy, a pieniądze z KPO są cały czas zablokowane.

Kaczyński skrytykował też Komisję Europejską, która – jego zdaniem – mimo ustępstw, nadal nie wypełnia zobowiązań względem naszego kraju. Dlatego też rząd nie ma ochoty na dalsze wypełnianie zobowiązań wobec unijnych struktur. Oznacza to, że nadciąga kolejna odsłona wojny między Polską a UE.

– Oczekiwaliśmy, że realizacja zobowiązań nastąpi również z drugiej strony. Nastąpił pokaz tego, jak wygląda prawdziwa polityka KE wobec Polski i my z tego wyciągamy wnioski na przyszłość. Niedługo będziemy mogli powiedzieć, że jak Pan Bóg Kubie, tak Kuba Bogu – Krzysztof powiedział Sobolewski z PiS.

Politycy PiS nie od dziś uważają, że zachowanie UE wobec Polski są bezprawne i nie mają podstaw w obowiązujących traktatach. To prowadzi tylko i wyłącznie do anarchii i chaosu. Sobolewski stwierdził też, że Unia Europejska otwarcie deklaruje, że jej celem jest zmiana władzy w Polsce i obsadzenie fotela premiera RP przez Donalda Tuska.

Źródło: TVP Info, Wprost

waloryzacja 2022 tabela emerytury renty inflacja

Rekordowa waloryzacja świadczeń! Seniorzy w końcu będą mieli powody do radości

atak na warszawę

„Rosjanie i Ukraińcy ramię w ramię będą szturmować Warszawę”. Kolejne groźby wobec Polski