w ,

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Rekordowa waloryzacja świadczeń! Seniorzy w końcu będą mieli powody do radości

W przyszłym roku emeryci będą mogli liczyć na kosmiczne podwyżki świadczeń. Na pierwszy rzut oka to cieszy, ale jest też drugie dno.

waloryzacja 2022 tabela emerytury renty inflacja

Ta wiadomość ucieszy seniorów w całym kraju. Zanosi się na to, że w przyszłym roku szykuje się rekordowa waloryzacja ich świadczeń. Wszystko spowodowane jest kosmiczną drożyzną, która panuje w Polsce. O ile wzrosną emerytury?

Historyczna waloryzacja 2022. Ile zostaną przysypani pieniędzmi?

Waloryzacja emerytur w przyszłym może być historycznie wysoka. Senator Marek Borowski oficjalnie stwierdził, że to z jednej strony powinno seniorów cieszyć, ale z drugiej strony jest to informacja niepokojąca.

To podwyżka spowodowana wzrostem cen w sklepach – powiedział polityk w rozmowie z dziennikarzami dziennika „Fakt„.

Przyszłoroczny budżet jest obecnie na tapecie i rząd intensywnie pracuje nad wstępnymi założeniami. Pierwotnie zapisano w nim waloryzację emerytur na poziomie 4 proc., ale coraz głośniej się mówi, że podwyżka może być rekordowa – nawet 7 proc.! Jeśli tak się stanie, to będzie to największa podwyżka świadczeń seniorów od 12 lat.

Inflacja robi swoje. W Polsce mamy rekordową drożyznę

Trzeba czekać do następnego roku. Jeśli wzrost cen zahamuje i będzie na poziomie na przykład 3 proc., to seniorzy będą odzyskiwać pieniądze, które zabrał im wzrost cen. Jeśli jednak będzie taka sama albo pójdzie jeszcze w górę, to o żadnym zysku nie może być mowy – twierdzi senator Marek Borowski w rozmowie z mediami.

Polityk jest jednak przekonany, że nawet, jeśli seniorom da to nawet 100 zł miesięcznie więcej, to nie podniesie to znacząco ich poziomu życia. W sklepach jest drogo jak nigdy, opłaty związane z utrzymaniem mieszkania rosną i prawdopodobnie w całością wchłoną tę podwyżkę.

Mamy coraz więcej emerytów z emeryturą poniżej tzw. minimalnej, którzy otrzymują po kilkaset złotych miesięcznie. Takich osób są setki tysięcy. Jak ktoś dostaje 300 zł emerytury i dostanie 30 zł podwyżki, to co sobie za to kupi? – przyznał ze smutkiem senator. Trudno się z nim nie zgodzić.

Źródło: Fakt

tusk zabierze 500 plus i 14. emeryturę

Premier ostrzega rodziców i emerytów. Chodzi o powrót Tuska. „To będzie jego pierwsza decyzja”

krajowy plan odbudowy lista projektów

Rząd podjął decyzję i chce iść na wojnę. Sobolewski (PiS): „Odpowiemy ogniem zaporowym”