w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Franciszek jednak abdykuje? Pojawiła się data. Pokazano zdjęcie, które niepokoi wiernych

Zdjęcie papieża Franciszka klęczącego przed szczątkami Celestyna V wzbudziło ostre reakcje. Czy dojdzie wkrótce do abdykacji?

papież franciszek śmierć emeryt niepokojące wieści z watykanu stan zdrowia

Franciszek na wózku inwalidzkim pojawił się we włoskiej miejscowości L’Aquila, gdzie otworzył Święte Drzwi XIII-wiecznej bazyliki. Chwilę potem modlił się przy grobie papieża Celestyna V, który w 1924 roku zrezygnował z papiestwa. To może być sygnał, że lada chwila może dojść do abdykacji papieża.

Franciszek abdykuje? Sensacyjne wieści i symboliczne zdjęcie

Ogromne poruszenie w Watykanie oraz wśród wiernych na całym świecie. Papież Franciszek podczas wizyty w małym włoskim miasteczku wywołał prawdziwą sensację. Uklęknął bowiem przed grobem papieża Celestyna V, który znany jest z tego, że opuścił tron za życia. Czy Franciszek ma ten sam plan i prosił górę o wsparcie w tej trudnej decyzji?

Coraz częściej pojawiają się też plotki, że najważniejsze osoby w Watykanie już szukają następcy Franciszka. Miały się już też odbyć pierwsze spotkania w sprawie organizacji konklawe. Tymczasem wierni są zaniepokojeni stanem zdrowia Franciszka. Pojawił się on na wózku inwalidzkim w mieście L’Aquila i wyraźnie nie czuł się najlepiej.

Zgodnie z doniesieniami portalu informacyjnego Wprost.pl, wkrótce ma dojść do specjalnego spotkania Franciszka z kardynałami. Wstępnie zaplanowano je na 29 i 30 sierpnia i to właśnie wtedy papież miałby ogłosić swoje odejście na emeryturę.

Warto przypomnieć sobie również fakt, że także papież Benedykt XVI na chwilę przed rezygnacją pojawił się w miejscowości L’Aquila i również modlił się do relikwii Celestyna V. Być może przed nami najgorętszy tydzień dla katolickiej wspólnoty i to nie ze względu na panujące w Rzymie upały.

sondaż kaczyński pis poparcie

Kaczyński przerażony, Polacy wściekli! Trwa gaszenie pożaru w PiS. Prezes zabrał głos

himars dla polski

Stany Zjednoczone ostrzegają Rosję. „To zostanie uznane za atak na całe NATO”